Tesla, Eski Çalışanına 'Veri Çaldığı' Gerekçesiyle Dava Açtı!

14
4
3
2
1
Elon Musk'ın hem CEO'su hem de %51'lik hissedarı olduğu şirket Tesla, Martin Tripp isimli eski çalışanına veri çaldığı gerekçesiyle dava açtı.

Yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz senenin ekim ayında Tesla bünyesinde çalışmaya başlayan Tripp, Tesla'nın Nevade eyaletindeki "Gigafactory" fabrikasında görev alıyordu. Tesla'nın iç araştırmaları esnasında, Tripp'in önemli bilgileri hiçbir izni ve hakkı olmadan çaldığı iddia ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız, yukarıdaki haberin konusu da böylece belli olmuş oldu. Tesla tarafından yapılan resmi açıklamada şu bilgilere yer verildi: 

"Tesla, Tripp'in yasadışı faaliyetlerinin kapsamını yeni anlamaya başlamıştır. Kendisi şu ana kadar Tesla'nın imalat işletim sistemine izinsiz giren ve gigabaytlar dolusu Tesla verisini şirketin dışına çıkaran bir yazılım geliştirdiğini kabul etmiştir."

Verilerin Tripp tarafından çalındığı kendisi tarafından da kabul edilmiş durumda. Açılan dava bu verilerin ne yönde kullanıldığının ortaya çıkmasını sağlayacak. Gelen iddialar Tripp'in bu verileri fahiş fiyatlarla Tesla'nın rakiplerine sattığını gösteriyor. Dava sürecinde bu konuyla ilgili daha net bilgiler alacağız.

14
4
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
14
4
3
2
1