Tesla, İstanbul'daki Merkezi İçin İş İlanlarını Yayınladı

61
7
5
3
2
Bu yıl sonuna kadar Türkiye faaliyetlerine resmen başlayacak olan Tesla, ülkemizdeki ilk mağazasını İstanbul’da açacak. İlk merkezde görev yapmak üzere çeşitli personellere ihtiyaç duyan firmanın iş ilanları LinkedIn üzerinde yayınlandı.

Dünyanın en aktif elektrikli otomotiv firması olan Tesla, son aylarda yaşadığı krizlere rağmen Türkiye gibi yeni pazarlara girmek için gün sayıyor. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’deki şarj istasyonlarının haritasını paylaşan şirket, bir de “servis uzmanı” adıyla iş ilanı yayınlamıştı. Tesla, İstanbul’da acilen ihtiyaç duyduğu yeni personeller için gerekli ilanları bu kez kendi sitesi üzerinden değil, LinkedIn üzerinden yayınladı. 

Elon Musk, henüz açılış tarihi netleşmeyen İstanbul’daki Tesla merkezinin açılışına katılacağını duyurmuştu. Firmanın ülkemiz pazarında satışa sunmak için en çok sabırsızlandığı otomobil ise Model 3 olacak. Bildiğiniz üzere Model 3, firmanın en ekonomik otomobili konumunda yer alıyor. İstanbul’daki merkezde bulunacak mağaza ve teknik servis hizmetleri içinde öncelikli olarak destek verilecek araçlardan birisi de Model 3 olacak. 

Tesla’nın İstanbul için yayınladığı iş ilanları 7 farklı pozisyon içeriyor:

Tesla bu ilanlarla birlikte İstanbul’daki kadrosunun kısa zamanda oturtmak istiyor. İşe alınacak personellerin seçilmesi ve gerekli eğitimlerin verilmesinin ardından açılışların, yaz aylarının sonunda ya da sonbahar başlangıcında gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Tesla’nın LinkedIn üzerinden yayınladığı iş ilanlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak : https://www.linkedin.com/jobs/search/?f_C=15564%2C240767&location=Istanbul%2C%20Turkey&locationId=tr%3A7585
61
7
5
3
2
Emoji İle Tepki Ver
61
7
5
3
2