Tesla'nın Standard Range Model 3 Araç Teslimatı Gecikti

10
3
2
1
0
Tesla forumlarındaki kullanıcılara göre, Standard Range Model 3 Tesla araçların teslimatı gecikti.

Budan tam bir hafta önce Elon Musk’ın Tesla’nın satın alınabilir Model 3’ü tanıtmasının üstünden üç yıl geçmiş oldu. Teslimatları Temmuz 2017’de başlayan yüksek seviye Model 3’ler için 35 bin dolar ödeyenler geçtiğimiz ayın sonuna kadar araç siparişlerini verememişti. Standard Range Model 3 için ise bu süre daha da uzayacak gibi duruyor. Üstelik müşterilerin söylediklerine göre, Tesla onlara daha pahalı versiyonları satmak istiyor.

Birçok Tesla forumu ve Reddit’te yer alan Tesla subreddit’inde bulunan birçok kullanıcının raporlarına göre Tesla, müşterilerine mesaj attı ve uzun süredir beklenen modelin teslimatlarının önceden belirlenen tarihe göre gecikeceğini söyledi. Kullanıcılara göre, araçlarında teslimatı ilk çeyreğin sonunda yapılması gerekiyordu ancak Tesla tarihi yine öteledi ve üstüne üstlük yeni bir tarih de vermedi.

Kullanıcılar Tesla’dan gecikme mesajı aldıktan sonra herhangi bir başka bilgilendirme de almadı. Birkaç kullanıcı, hesaplarındaki teslimat tarihinin 6-8 hafta sonrasına ertelendiğini söylerken bir Tesla çalışanı bu tarihlerin tahmini olarak yazıldığını ve herhangi bir taahhüt barındırmadığını ifade etti.

Raporlara göre, tek bir Standard Range versiyon Tesla araç teslim edilmemiş durumda, hatta Tesla henüz bu araçların üretimine bile başlamamış bile olabilir. TMC forumundan bir kullanıcı “Bugün, aracımı SR+’a yükseltmek isteyip istemediğimi soran bir aramadan sonra teslimat tarihinin ertelendiğini belirten bir mesaj aldım” dedi.

Tüm bu gecikmelerin sebebi teslimat altyapısının fazla zorlanmasından da kaynaklanıyor olabilir. Musk’ın son zamanlarda Tesla çalışanlarına “Lütfen önceliğiniz araç teslimatlarına yardımcı olmak olsun” dediği biliniyor.

Tesla ayrıca 7.500 dolarlık vergi indiriminden sonra 50.000 dolar değerindeki Model S’in reklamlarını yapmaya başlamıştı. Tabii bu arada kâr marjı düşen Model 3’lerin teslimatı da daha zor hale gelebilir. Üstüne üstlük Musk, Model 3 için temel versiyonunun bile kullanıcıların reddedemeyeceği özellikler barındırdığını söylemiş ve “Şunu vurgulamak istiyorum ki, herhangi bir ek özellik almayacak olsanız bile harika bir araba olacak” demişti. Tabii bunu üç yıl önce söylediğini de unutmamak gerek.

Kaynak : https://www.thedrive.com/tech/27150/tesla-delaying-deliveries-of-standard-range-model-3
10
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
3
2
1
0