The Crown'ın Beşinci Sezonundan Fragman Geldi: Prenses Diana'nın Son Yıllarına Detaylı Bakış [Video]

1
1
0
0
0
The Crown'ın Beşinci Sezonundan Fragman Geldi: Prenses Diana'nın Son Yıllarına Detaylı Bakış [Video]
Netflix, popüler dönem dizisi The Crown'ın beşinci sezonundan fragman yayınladı. Fragman, yeni sezonda Prenses Diana'nın yaşamının son zamanlarında neler yaşadığını göreceğimizi ortaya koydu.

Netflix’in İngiltere Kraliyet ailesine odaklanan ve ilk bölümü 2016’da yayınlanan dönem dizisi The Crown’ın dördüncü sezonu 2020 yılında yayınlanmış, hayranlardan ve eleştirmenlerden büyük beğeni toplamıştı.

21 kez Emmy ödülüne layık görülen yapımın beşinci sezonu da Kraliçe Elizabeth’in ölümü, oyuncu kadrosundaki değişiklikler ve Prenses Diana’nın yaşamının son yıllarına odaklanacak olması nedeniyle heyecanla bekleniyordu. Netflix, bugün sezonun resmi fragmanını paylaşarak bekleyenlerin heyecanını daha da artırdı.

The Crown’ın beşinci sezon fragmanı

İki buçuk dakika uzunluğundaki fragman, direkt olarak sezonda bizi nelerin beklediğini gösterdi. Videoda Kraliyet ailesinin krizde olduğunu görüyoruz. Prenses Diana ve Prens Charles’ın boşanması, ailedeki skandallar, dünyanın dramatik değişimiyle birlikte monarşinin modern dünyadaki rolünün sorgulanması gibi konular da yeni sezonla karşımıza çıkacak.

Ayrıca, II. Elizabeth’i canlandıracak Imelda Stuanton gibi yeni isimleri de fragmanda görüyoruz. Gelen görüntüler, beşinci sezonun Prenses Diana’nın son zamanlarının ne denli zorlu geçtiği konusunda bize fikir vereceğini gösteriyor. Diana’nın 1995 yılında BBC’ye verdiği tarihi röportajın yeni sezonda yer alacak olması da fragmanın en çok dikkat çeken kısımlarından biri.

Prenses Diana’nın henüz 36 yaşındayken 1996 yılında geçirdiği trafik kazası sonucundaki trajik ölümünün dizide gösterilip gösterilmeyeceği de büyük merak konusuydu. Netflix, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda dizide bunu göremeyeceğimizi ifade etti: “Çıkan bazı haberlerin aksine altıncı sezon kazayı göstermeyecek. Olayın öncesi ve sonrasını anlatan sahneler yer alacak.”

The Crown’ın; Imelda Stuanton, Elizabeth Debicki, Dominic West, Jonathan Pryce, Lesley Manville ve daha birçok ünlü ismin yer alacağı beşinci sezonu, 9 Kasım’da Netflix üzerinden yayınlanacak. Sevilen yapım, henüz ne zaman çıkacağı bilinmeyen altıncı sezonuyla da tamamlanacak.

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0