The Rock'ın Oynadığı Hobbs & Shaw Filminin Rotten Tomatoes Skoru Açıklandı

21
2
2
1
1
Hızlı ve Öfkeli film serisinin yan filmlerinden olan ve The Rock’ın oynadığı Hobbs ile Jason Statham’ın oynadığı Shaw’a odaklanan Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw filminin Rotten Tomatoes sonuçları açıklandı.

Fast & Furious serisi, 2001 yılından beri sinemalara konuk oluyor. Serinin eleştirmen notları hiçbir zaman çok yüksek olmasa da elde ettiği gişe başarısı, gerçekten ciddi bir hayran kitlesinin varlığını da ortaya koyuyor. 

Fast & Furious serisinden çıkan son film, serinin bir yan filmi olan Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw oldu. Bu film, ana hikayeyi bir kenara bırakıp en son 5. ve 6. filmlerde karşımıza çıkan iki karakter olan Hobbs ve Shaw’a odaklanyor. 

Film, Cuma günü vizyona girecek. Film vizyona girmeden önce Rotten Tomatoes skoru açıklandı. Hobbs & Shaw, %76 ile ‘fresh’ yani izlenebilir olarak değerlendirildi. 

Filmle ilgili olarak yapılan ilk 34 yoruma göre filme %76 oran verilirken, daha sonra gelen yorumlarla birlikte bu oran %71’e geriledi. Film genel olarak serinin en iyisi olmasa da sahip olduğu yıldızlar ve en üst seviye aksiyon sahneleriyle izlenmeye değer bulundu. 

hoobs-and-shaw

Seri dünya çapında bir üne sahip olduğu için yakın zamanda sitede bolca yorum ve değerlendirme görmek mümkün olacak. Rotten Tomatoes sitesinin değerlendirme kıstaslarına göre, %60’ın üzerinde orana sahip filmler ‘fresh’ olarak kabul ediliyor. En az 80 kişinin oyladığı ve puanı %75’in üzerinde olan yapımlar ise Certified fresh olarak adlandırılıyor. Seride bu başarıyı yakalayabilen yalnızca 2 film bulunuyor. Bunlar Furious 7 ve Fast Five oldu. Furious 7, dünya çapında 1,516 milyar dolar gişeye de ulaşmıştı. 

Serinin 9. filmi yapım aşamasında. Hobbs & Shaw’ın başarısına göre ileride yeni yan filmler görebiliriz.

Kaynak : https://comicbook.com/movies/2019/07/31/fast-and-furious-hobbs-and-shaw-rotten-tomatoes-score-dwayne-the-rock-johnson/
21
2
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
21
2
2
1
1