Türkiye'nin Etrafını Sadece Yelkenle Dolaşan Tolga Pamir, İskenderun'a Ulaştı

27
2
1
0
0
Sadece yelken kullanarak 1500 deniz mili yol kat etmeyi hedeflemiş olan sporcumuz Tolga Pamir, Türkiye'nin etrafını dolaşarak İskenderun'a varmayı hedefliyordu. Hedefine ulaştığını gördüğümüz ve bir ilki gerçekleştirmiş olan Pamir'in elde ettiği başarısı hakkında yorumları bulunuyor.

Geçtiğimiz haftalarda paylaştığımız haberimizde yelken sporcumuz Tolga Pamir’in 17 Haziran saat 14.00’da Artvin’den yola çıktığını sizlerle paylaşmıştık. Sadece yelken kullanarak 1500 deniz milini geride bırakmayı hedefleyen sporcumuz İskenderun’a varmayı planlıyordu.

Bir ilki gerçekleştirecek olmasına rağmen çevreden yeterli desteği görememiş olan Tolga Pamir’in yolculuğunu internet üzerinden de canlı olarak izleme şansımız vardı. Yolculuğu sırasında sosyal medya hesaplarından da paylaşımlar yapan yelken sporcusu oldukça fazla takdir topladı ve en sonunda yolculuğunu güzel bir şekilde tamamlamayı başardı.

Türkiye’yi çevreleyen denizleri geride bıraktı:

Tolga Pamir

Söylediğimiz gibi açık deniz yelken sporu yapan Tolga Pamir, Artvin’in Hopa ilçesinden başlayan yolculuğunu sağ salim İskenderun’da tamamladı. Sporcu, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ve İskenderun Yelken İhtisas ve Su Sporları üyeleri tarafından meşalelerle ve alkışlarla karşılandı.

Tolga Pamir

Ülkemizi çevreleyen dört denizi geride bırakan Tolga Pamir, şu açıklamalarda bulundu:

İlk defa, hiç durmadan, dışarıdan yardım almadan federasyonumuzun güzel bir kurgusunu, organizasyonunu gerçekleştirmiş olmaktan çok mutluyum ve gururluyum. Tabii yorucu oldu. Beklediğimden 4 gün daha uzun sürdü. Bu, doğa ile baş başa geldiğinizde kendinizin hâkim olamadığı şeyler. Yılmadan tüm bu zorluklara rağmen parkuru gerçekleştirebildiğim için memnunum. Dört denizimiz de birbirinden farklı güzel. Cennet vatanımızın kıyılarını dolaşma imkânı buldum. Benim için huzur verici bir yolculuktu

Kaynak : https://www.trthaber.com/haber/turkiye/teknesiyle-ufuklari-asan-tolga-pamir-iskenderuna-ulasti-593140.html
27
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
27
2
1
0
0