Toplam 1 Milyon Dolar Değerindeki Yüz Binlerce PUBG Skin'i, Tamamen Yok Oldu

79
49
11
7
7
PUBG Corp. ve Valve'nin OPSkins gibi üçüncü parti sitelere karşı açtığı savaş neticesinde, oyunculara ait toplam bir milyon dolar değerindeki dokuz yüz bine yakın sayıda kozmetik item, geri döndürülemez şekilde yok oldu.

Geçtiğimiz aylarda PUBG Corp., oyun skinlerinin üçüncü parti sitelere atılmasını engellemek amacıyla takas banı getirmişti. Arkadaşlar arasındaki takasları da engelleyen bu ban neticesinde, tüm skinlerin alışverişi süresiz şekilde durdurulmuştu.

Yakın bir zamandaysa Valve, OPSkins adlı bir üçüncü parti sitenin tüm takas botlarını engelleyeceğini duyurdu ve oyunculara bütün itemlerini çekmeleri için bir süre tanıdı. Bu süreç içerisinde PUBG Corp., takas banını kaldırmadığı için oyuncular itemlerini geri alamadı ve toplamda 1 milyon dolar değerindeki itemler kaybedilmiş oldu.

Daha spesifik olmak gerekirse, 3 Mayıs'ta PUBG Corp.'un ani getirdiği takas banı neticesinde OPskins adlı sitede 964,243 adet PUBG item'i adeta mahsur kaldı. 9 Haziran'da Valve, tüm OPskins takas botlarının banlanacağını duyurdu ve 21 Haziran'da toplu bir ban gerçekleştirdi.

PUBG Corp., bu 12 günlük süreç içerisinde takas banını kaldırıp oyunculara itemlerini geri çekme şansı tanıyabilecekken, bunu tercih etmedi ve tüm itemlerin kaybolmasına zemin hazırladı.

Reddit kullanıcısı IAmNotOnRedditAtWork, bu durum üzerine bir yazılım yardımıyla kaybolan tüm itemleri tespit etti ve fiyat toplamına ulaştı. Buna göre ortaya çıkan tablonun bir kısmı şöyle:

PUBG Corp. tarafından oyuncuların bu kişisel yatırımlarını geri çekmelerine fırsat verilmemesi hayli ilginç. Bu kayıpları telafi edecek bir şeylerin yapılıp yapılmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Kaynak : https://gamerant.com/pubg-skin-trading-site-ban-valve/
79
49
11
7
7
Emoji İle Tepki Ver
79
49
11
7
7