• Anasayfa
  • Toshiba
  • Toshiba, Gözlüksüz 3D Teknolojisi Üzerinde Çalıştığını Duyurdu

Toshiba, Gözlüksüz 3D Teknolojisi Üzerinde Çalıştığını Duyurdu

1
0
0
0
0
​Ekran teknolojileri üzerinde önemli çalışmalar yapan ve 4K çözünürlüklü dizüstü bilgisayarlarını piyasaya süren Toshiba, ekranla ilgili teknolojiyi bir adım daha öne taşıyarak gözlük olmadan 3D teknolojisi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.
Ekran teknolojileri üzerinde önemli çalışmalar yapan ve 4K çözünürlüklü dizüstü bilgisayarlarını piyasaya süren Toshiba, ekranla ilgili teknolojiyi bir adım daha öne taşıyarak gözlük olmadan 3D teknolojisi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Likit kristal GRIN lens” adını verdikleri sistem, sadece gözlüksüz bir şekilde 3D görüntü izlemekle kalmıyor, aynı zamanda 3D görüntülerdeki kalite düşüşlerini engelleyip daha yüksek kalitede görüntüler elde etmeyi mümkün kılıyor. 3840 x 2160 piksel çözünürlüklü 15 inç boyutundaki bir ekranda kullanılan teknolojimim CES 2015’te tanıtılması planlanıyor.Toshiba’nın 2D ve 3D arasında geçiş yapılabilmesini sağlayan teknolojiyi hayata geçirmekle ilgili bir çalışması da bulunuyor. Şirket bu teknolojiyi de hayata geçirirse, önümüzdeki yıllardan itibaren gözlük kullanmadan 3D ve ultra yüksek çözünürlükte 2D görüntü arasında geçiş yapmak mümkün hale gelecek.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0