• Anasayfa
  • İnternet
  • Tosuncuğun Firari Olduğu Çiftlik Bank Davası Yarın Başlıyor

Tosuncuğun Firari Olduğu Çiftlik Bank Davası Yarın Başlıyor

43
11
4
1
0
İnternet ortamında hayvanlar aracılığıyla para kazanılacağı vaadiyle insanların dolandırıldığı, milyonlarca liranın yok olduğu bir oluşum olan Çiftlik Bank'ın davası yarın başlıyor. Davanın ilk duruşması 6 gün sürecek.

Binlerce kişiyi dolandıran  Çiftlik Bank'ın davası yarın başlıyor. Tutuklanmış olan 11 kişiyle birlikte toplamda 48 kişinin yargılanacağı davanın ilk duruşması 6 gün sürecek, yarın ilk olarak tutuklular dinlenecek. Geçtiğimiz aylarda hazırlanan iddianamede, oluşumun tepe ismi Mehmet Aydın ve diğer 17 yöneticisi hakkında 76 bin yıla kadar hapis cezası isteniyordu. Oluşuma yardım eden 30 farklı kişi için de 13 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İddianame 500 sayfadan oluşuyor ve 'ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık', 'suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama', 'bilişim sistemlerini araç olarak kullanma suretiyle nitelikli dolandırıcılık' ve 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma/yönetme' gibi suç sebeplerine yer veriliyor. Davaya müşteki olarak dahil olan mağdurların sayısı ise 3.762 kişi. 

Yarın yapılacak olan davanın ilk duruşması, 17 Mayıs'a kadar sürecek.

Kaynak : https://www.birgun.net/haber-detay/ciftlikbank-davasi-yarin-basliyor.html
43
11
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
43
11
4
1
0