Türk Şirketi Peak Games'ten, Ryan Reynolds’un Yer Aldığı Dev Reklam Projesi

96
18
7
2
1
İstanbul'da bulunan ve Türk girişimcilerin oyun şirketi olan Peak Games, dijital dünyanın nimetlerinden faydalanarak, dünyada bir ilk olan reklam projesini uygulamaya başladı. Projenin başrolünde ise Deadpool’a hayat veren ünlü aktör Ryan Reynolds var.

Toy Blast gibi başarılı projeleriyle adını tüm dünyaya duyuran Türk şirketi Peak Games, 2018 yılı için 400 milyon dolarlık pazarlama bütçesi ayırdı. Bu dev bütçenin en büyük kalemi ise dünyada bir ilke imza atılacak reklam projesi. 

Projede yer alacak ünlü sima arayışlarında Deadpool’un yıldızı Ryan Reynols ile anlaşarak son veren şirket, “performans pazarlama” adı verilen bir teknik kullanılıyor. Reklamcılık tarihinde ilk kez, hedef kitlenin tepkileri sonucu gelişen, her adımı derin analitik bilgiler ile ölçümlendirilebilen bir marka/ünlü isim ortaklığı gerçekleştirildi. Her kampanyanın başlamasını takip eden 24 saat içinde, Peak Games videoların etkisini tam olarak ölçebilme, hedef kitlenin beğenisine göre reklamları geliştirerek doğru videoyu doğru kitle ile eşleştirme şansına sahip olacak.

Reklamları izleyecek kitlenin tepkilerine göre gelişecek sistem, her 24 saat içinde reklam videolarının etkisini ölçebilme fırsatı sunuyor. Bir sonraki reklam ise bu içeriklere verilen tepkilere göre şekilleniyor. Haliyle kitleye en uygun mesajı en kısa sürede vermek mümkün oluyor. Reynolds ise bu proje kapsamında izleyicilerin karşısına çıkarak, Peak Games adına başrolü üstleniyor

9 farklı senaryoya bağlı kalarak 30 farklı reklam versiyonu hazırlayan şirket, bu reklam filmleri için de ünlü kısa film yönetmeni Tom Kuntz ile çalışıyor.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Ryan Reynolds, “Peak Games ekibi birlikte çalışmak çok kolay ve eğlenceliydi. Yaşadığım deneyimden gerçekten çok mutluyum." dedi. Proje hakkında konuşan Peak Games Strateji Direktörü Ömer İnönü “Reynolds gibi bir isme performans pazarlama kampanyasında dünyada yer veren ilk mobil oyun şirketi olduğumuz için şanslıyız" dedi. 

Türk girişimciler tarafından hayata geçirilen Peak Games, ABD’nin en çok gelir elde eden 10 oyunu arasında iki farklı proje ile girmeyi başarmıştı. Şirketin bir oyunu Toon Blast 80 milyondan fazla indirildi, 2015 yılında çıkış yapan Toy Blast ise 120 milyon insana ulaştı. Her iki oyun da hala oynanabilir durumda. 

Söz konusu reklam projelerinin videoları, Facebook ve Instagram gibi sosyal mecralardan yayın hayatına başlayacak.

96
18
7
2
1
Emoji İle Tepki Ver
96
18
7
2
1