Türk Telekom Bazı İnternet Kullanıcıları İçin Upload Hızlarını Yükseltti

85
11
5
2
0
Türk Telekom'dan kullanıcılara adeta bayram hediyesi gibi bir haber geldi ve upload hızlarında iyileştirmeye gidildiği açıklandı.

Ülkemizde gelişen internet altyapıları ve yatırımlarla beraber internet hızlarında gözle görülür iyileştirmeler yaşanmakta. Maalesef yurdumuzun dört bir yanında aynı hızlara ulaşamasak da metropollerde ve şehir merkezlerinde nispeten hızlı bir internete kavuştuğumuzu söyleyebiliriz. Kullanıcılar ise istenilen indirme hızlarına ulaşsalar da upload hızlarından her zaman şikayetçi olmuşlardır.

Daha önce TürkNet adlı internet sağlayıcısı, kendi altyapısında bulunan müşterilerine upload hızlarında sınırın kaldırıldığını açıklamıştı. Türk Telekom sınırsız bir şekilde upload hızı sunmasa da 1,0-1,5 Mbps'e varan bir iyileştirmeye gitti. Siz de Speedtest adlı siteye girerek kendi upload hızınızı kontrol edebilirsiniz.

Maalesef ki Türk Telekom'un yaptığı bu iyileştirme tüm paket sahiplerini kapsamamakta. Türk Telekom’un ADSL2+ ve Fiber İnternet paketlerinde herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. VDSL2 (Hipernet) paketlerinin 35 Mbps, 50 mbps ve 100 Mbps tarifelerinde ise upload hızlarında güncelleme yapıldı. Adil kullanım kotasına benzer bir sistem ile 20 GB upload sonrası upload hızı eski haline dönecek. Yeni fatura dönemiyle beraber upload hızlarınız tekrardan artacak.

85
11
5
2
0
Emoji İle Tepki Ver
85
11
5
2
0