• Anasayfa
  • Sektörel
  • Turkcell’den Türk Telekom’a Ağır Suçlama: Abone Kazanmamızı İstemiyorlar

Turkcell’den Türk Telekom’a Ağır Suçlama: Abone Kazanmamızı İstemiyorlar

2
0
0
0
0
Turkcell tarafından yapılan açıklamalara göre Türk Telekom, yasal boşluklardan faydalanıp kendi çıkarlarına göre kullanıyor.

Türkiye’nin en önemli teknoloji kurumlarından olan Turkcell ve Türk Telekom arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Türk Telekom hakkında ciddi iddialar ortaya atan Turkcell, kurumun yasal boşluklardan faydalanarak diğer internet sağlayıcı şirketlerden hizmet almak isteyen kullanıcılara bazı zorluklar yaşattığını öne sürüyor. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Doğuş Kuran’a göre Türk Telekom, yasal boşluklardan faydalanıp bunu kendi lehine kullanıyor.

Türk Telekom’un bu stratejisini uzun süredir devam ettirdiğini dile getiren Turkcell kanadı, geçen yıl başvuruları %70’e varan aktivasyon oranına ulaştırdıklarını belirtirken 2016 yılında bu oranın %50’ye kadar düştüğünü belirtti. Yine Türk Telekom’un portları kendine tahsis ederek başka bir servise geçmek isteyen kullanıcılara zorluk çıkartarak yıldırma politikası izlediğini belirten Turkcell, bu müşterilerinin varlığından haberdar ve kendileriyle iletişim içerisinde olduklarını söylüyor.

Tüm bu sorunların ardından son 3 ayda 30 bin dolayında yeni müşteri kaybettiklerini belirten Turkcell, ortalama 1.5 milyon TL gelir elde edecekken bunun bir şekilde Türk Telekom’un hesabına geçtiğini iddia ediyor. Ayrıca bahsettikleri 30 bin yeni müşteri kaybının, yıl sonuna kadar okulların açılmasıyla yaşanacak hareketlilik doğrultusunda 100 bine ulaşabileceği tahmine diliyor.

Turkcell, yaşanan tüm bu gelişmeleri bir rapor haline getirip BTK’ya sunmuş durumda. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra nasıl bir sonuç çıkacağını biz de merakla bekliyoruz.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0