Türkiye Futbol Federasyonu'nun 'Kart Başına Fidan' Kampanyası Eleştiri Yağmuruna Tutuldu

111
32
4
1
1
Türkiye Futbol Federasyonu, gelecek sezon ligde gösterilen kart başına ağaç dikilmesi için bir kampanya başlattığını açıkladı. Bu açıklama futbolseverlerin ve sosyal medyanın pek hoşuna gitmedi.

Ülkemizde en çok tartışılan kurumlardan biri de Türkiye Futbol Federasyonu. TFF'nin yeni ağaçlandırma kampanyası da büyük tartışma yarattı. Özellikle ağaçlandırma işleminin kart başına olması ve doğrudan fidanların dikilmemiş olması büyük tepki çekti.

Özellikle Twitter'da kampanya adeta eleştiri bombardımanına tutuldu. Pek çok kişi, yaptığı eleştirilerde daha çok ağaç dikilebileceğinden dem vurdu. Ülkemizin dört bir yanından yangın haberlerinin geldiği bu günlerde TFF iyi niyetli olsa da kampanya beklenen etkiyi yaratmadı.

Kartlara ağaç eleştiri çekti:

tff

TFF'den yapılan açıklamada "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 29.07.2021 tarihli toplantısında, 2021-2022 sezonundan başlamak üzere, liglerde görülen her sarı kart için 1, her kırmızı kart için de 5 adet fidan dikilmesine ilişkin TFF Ormanı Projesi çalışmalarının başlatılmasına karar vermiştir." denildi. Bu kampanya tepkileri üzerinde topladı.

Futbolun güzelliğiniin de popülerliğinin de goller ve gollerin nadirliği olduğunu söyleyen pek çok uzman var. Haliyle böyle bir kampanya yapılacaksa insanların ilk beklentisi, takımların attığı her gol başına ağaç dikilmesi yönünde olurdu. 

TFF'nin ağaçları kart başına dikecek olması ise tepki gördü. Zira sarı kart ve kırmızı kart bilindiği üzere futbol maçlarında kurallara uymayan oyunculara verilen bir ceza. Bu da sporseverlerin en çok tepki gösterdiği ve "ağaçlandırmayı ceza olarak" algılamaya neden olunabileceğini belirttiği nokta oldu. 

Gelen alternatifler arasında ise TFF'nin gol ya da diğer faydalı aktiviteler için ağaç dikmesi, kulüpleri ağaç dikmeye davet etmesi gibi alternatifler sunuldu. Ayrıca kurumun bütçesi ile çok daha fazla ağaç dikilebileceği ifade edildi. 

Twitter'dan gelen tepkiler:

tff fidan

tff

tff kart

tff

tff

tff kart

tff

Kaynak : https://twitter.com/TFF_Org/status/1420751714731249674
111
32
4
1
1
Emoji İle Tepki Ver
111
32
4
1
1