Twitter, Yaklaşık 20 Milyon Sahte Hesabı Kapattığını Açıkladı

18
5
5
0
0
Twitter, sahte hesaplarla mücadelesine devam ediyor. Yaklaşık 20 Milyon sahte hesap kapatılarak, yeni bir güvenlik sistemi geldi.

Sosyal medyada sık karşılaşılan problemlerden biri de sahte hesaplar. Twitter da bu problemle başı dertte olan platformlardan birisi. Twitter, sahte hesaplar için yeni bir çalışma yaparak çeşitli güvenlik önemleri başlattı. Eğer yeni hesap açmak isterseniz telefonlarınız ile doğrulama yapmak zorunda olacaksınız.

Sahte hesap olduğu tespit edilen tüm hesaplar kapatılacak ve Twitter’da hesap açmak için hem e-posta hem de telefon onayı yapmak zorunda kalacaksınız. Güvenlik önlemleri bununla da sınırlı kalmadı ve yapay zekanın bu işin sıkı takipçisi olacağı açıklandı. Eğer sabit bir hashtag için arka arkaya tweet atıldığı tespit edilirse, yapay zeka devreye girerek hesabı devre dışı bırakacak.

Twitter'ın blog sayfasında yapılan açıklamada, Twitter'ın Mayıs 2018'de haftada 9,9 milyondan fazla, Aralık 2017'de 6,4 milyon, Eylül ayında ise 3,2 milyon spam veya otomatik hesap tespiti yaptığı ve kapattığı da belirtilmiş. Bu iyileştirmeler sonucunda, bazı kişiler kendi hesap metriklerinin düzenli olarak değiştiğini fark edebilir. Çünkü bazı kötü niyetli kullanıcıların bu hesaplarla yapay takipçilerini arttırmaları da engellenmiş olacak.

18
5
5
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
5
5
0
0