• Anasayfa
  • Twitter
  • Twitter'da Takip Etmediğiniz Kişiye Nasıl DM Atabilirsiniz?

Twitter'da Takip Etmediğiniz Kişiye Nasıl DM Atabilirsiniz?

2
1
0
0
0
Twitter'da bugünden itibaren DM gönderip alabilmek için takip etme zorunluluğu bulunmuyor. Ancak bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor. Bu detayları yazıda bulabilirsiniz.
Artık günümüzün vazgeçilmez Sosyal Medya mecralarından Twitter'da gün geçtikçe kullanıcı sayısı hızla artmaya devam ediyor. 140 karakter sınırıyla dilediğinizi yazabildiğiniz platformda bir de DM denilen özel mesaj sistemi de bulunuyor. (Gerçi dilediğimizi yazdığımız zaman sıkıntılar olabiliyor orası ayrı)

Hatta DM olayı bile o kadar ünlendi ki "DM'den yürümek" kavramı bile literatürümüze girmiş bulunmakta. Fakat bugüne kadar DM'den yürüyebilmek için her iki tarafında karşılıklı takipleşmesi gerekiyordu.Fakat bugün Twitter Blog'da yayınlanan bilgiye göre bu zorunluluk kalkıyor. Yani Twitter'da istediğiniz kişiye -takip etmeseniz dahi- DM'den mesaj atabileceksiniz. Sizlere bu haberimiz ile aktardığımız özellik için bir şart bulunuyor.

Bu şart ise kişinin Twitter ayarlarından bunu aktif etmiş olması. Yani takip etmediği kişilerden de DM mesajları almak isteyenler bu ayarı açabiliyor, böylelikle herkesten mesaj alabiliyor olacak.

Peki bunu nasıl sağlayabiliyoruz? Şimdi de onu anlatalım;
 

 Twitter'da Herkesten DM alabilmek İçin Yapılması Gerekenler (Web - PC)


Evet, eğer siz de herkesin DM üzerinden mesaj atmasını istiyorsanız ilk olarak Twitter'ın "Ayarlar" bölümüne geçmeniz gerekiyor.Daha sonra ise "Güvenlik ve gizlilik"  bölümüne gelip, burada en alt kısma eklenen ve şu anda İngilizce olarak görünen "Receive Direct Messages from anyone" bölümünü işaretlemeniz gerekiyor. Bu bölümü işaretlediğinizde artık herkesten DM alabiliyor olacaksınız. 

 Twitter'da Herkesten DM alabilmek İçin Yapılması Gerekenler (Mobil)


Mobilde bunu yapabilmek için ise Twitter'a girdiğinizde sağ üst sarafta bulunan üç noktaya basıp "Ayarlar" bölümüne geçmeniz, sonrasında ise kullanıcı adınızın yazdığı bölüme tıklamanız gerekiyor.Sonrasında ise açılan sayfada aşağı tarafta bulunan "Gizlilik" bölümüne geçmeniz gerekiyor. Burada ise en alta yine İngilizce olarak eklenmiş olan "Receive Direct Messages from anyone" bölümünü işaretlediğinizde herkesten DM alabiliyor olacaksınız.


Evet, artık herkesten DM alabiliyorsunuz. Fakat Blog'ta yazılanlara göre yenilikler bu kadarla da bitmiyor. Bu özelliğe ek olarak artık size DM'den mesaj atan kişiye takip edip etmemeniz önemli olmadan cevap verebiliyorsunuz. Yani sizin takip ettiğiniz bir profil sizi takip etmiyor olsa bile DM'den mesaj attığı taktirde cevap yazabiliyor olacaksınız. Böylelikle bu konuda yaşanan DM gelip cevap verememe durumu çözülmüş oluyor.

Kaynak: Twitter Blog
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0