Twitter'dan Youtube'a Rakip Olacak Video Uygulaması Geliyor

0
0
0
0
0
​Twitter geçtiğimiz günlerde “Siz uzaktayken” özelliğini duyurmuş ve çevrimdışı olduğunuz zamanlarda kaçırdığınız önemli tweet’leri öne çıkaracağını açıklamıştı. Şimdi ise Youtube’a rakip olacak bir video uygulamasını hizmete sokmaya hazırlanıyor.
Twitter geçtiğimiz günlerde “Siz uzaktayken” özelliğini duyurmuş ve çevrimdışı olduğunuz zamanlarda kaçırdığınız önemli tweet’leri öne çıkaracağını açıklamıştı. Şimdi ise Youtube’a rakip olacak bir video uygulamasını hizmete sokmaya hazırlanıyor.

Twitter’ın video hizmetini barındırdığı video.twitter.com adresini ziyaret ettiğinizde, erişim isteme sayfasına yönleniyorsunuz. Şu an için çoğu kullanıcı hizmete erişemiyor, fakat Twitter Video’ya dair çok sayıda sızıntı gerçekleşti bile.

TechCrunch’a göre Twitter, video uygulamasını bu sene içerisinde hizmete sunacak. Yalnız hizmette Youtube gibi dış kaynak videolar desteklenmiyor olacak, yani Twitter kendisine ait bir video kütüphanesi oluşturacak. En fazla 10 dakika uzunlukta videolar yükleyebilecek olan kullanıcılar, görüntü kalitesinin kısıtlanması konusunda da sıkıntı yaşamayacak.

Şimdilik videoları düzenleme imkanı bulunmuyor. Videolar ya tüm kullanıcılara gönderiliyor, ya da Twitter’da bir reklam kampanyası olarak saklanabiliyor. Ayrıca kullanıcılar izlenme sayısı ya da kullanıcıların ilgisini çeken video oranı gibi çeşitli istatistikleri de görebiliyorlar.

Bununla ilgili ilk tweet örneği, teknoloji sitesi The Verge’den geldi. 2014 yılını özetleyen tweet’te, 2.5 dakikalık yüksek kalitede bir video bulunuyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0