• Anasayfa
  • Yaşam
  • UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi, YouTube'da Yayınlanacak

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi, YouTube'da Ücretsiz Yayınlanacak

20
10
4
1
0
Dünyanın önde gelen video platformlarından YouTube ve yayın platformu Dazn, 2021-2022 ve 2022-2023 sezonlarında gerçekleşecek UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'ni ücretsiz bir şekilde yayınlayacaklarını açıkladı.

UEFA'ya bağlı ülkelerdeki kadın futbol takımları arasında düzenlenen UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nin 2021-2022 sezonu, önümüzdeki ekim ayında başlayacak. Ligin başlamasına kısa bir süre kalmışken dünyanın önde gelen yayın platformlarından YouTube ve Dazn, futbol meraklılarını sevindirecek bir haber verdi.

Yapılan açıklamaya göre her iki platform da UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma imzaladı ve 2021-2022 ve 2022-2023 yıllarında gerçekleşecek iki sezon da YouTube ve Dazn üzerinden ücretsiz bir şekilde yayınlanacak.

Maçlar Orta Doğu, Çin ve Kuzey Afrika'da yayınlanmayacak

UEFA

YouTube gibi birçok yayın platformu dünya çapında milyonlarca kişi tarafından izlenen spor müsabakalarına kendi bünyelerinde yer vermek için çaba sarf ediyor. Hatırlarsanız Acun Ilıcalı'nın sahip olduğu Exxen de önümüzdeki 3 yıl boyunca Şampiyonlar Ligi'nin yayın haklarını üstlendiğini açıklamıştı. Son olarak YouTube ve spor ile ilgili yayın platformu denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden Dazn, 4 yıl boyunca gerçekleşecek UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'ni kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunacağını duyurdu..

Dazn, YouTube ve UEFA arasındaki anlaşma Orta Doğu, Çin ve Kuzey Afrika bölgelerini kapsamıyor. Yani bu bölgede yaşayanlar maçların canlı yayınına erişemeyecek. Türkiye UEFA ve YouTube'un bölge listesinde Orta Doğu'da yer almasa da maçların ülkemizde de canlı olarak izlenip izlenmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Kaynak : https://www.engadget.com/youtube-uefa-womens-champions-league-dazn-141234465.html?guccounter=1
20
10
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
20
10
4
1
0