'Üniversitelerde Uzaktan Eğitim' Kararından Vazgeçileceği İddia Edildi

32
7
4
1
1
Gazeteci Fatih Altaylı, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle üniversitelerin uzaktan eğitime geçme kararından vazgeçildiğini iddia etti. Ancak YÖK'ten konuyla ilgili yazı gittiği de söyleniyor.

Türkiye'yi derinden sarsan Kahramanmaraş depremleri, bölgede çok büyük bir yıkıma ve on binlerce can kaybına yol açtı. Bölgeyi terk etmek isteyen depremzedeler ise Türkiye'nin dört bir yanındaki Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'ne bağlı yurtlara yerleştirildiler. Hal böyle olunca da hükümet bir karar aldı ve üniversitelerde bahar eğitim-öğretim döneminin uzaktan yapılacağını duyurdu.

Ancak bu karar tepkilere neden oldu. Siyasilerden bilim insanlarına kadar pek çok kesim, kararın doğru olmadığını, eğitimin yüz yüze sürdürülmesi gerektiği fikrini savundu. Şimdiyse konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Gazeteci Fatih Altaylı, bu karardan vazgeçildiğini açıkladı.

"Hata etmişiz dememek için bir süre bekleyecekler"

Üniversiteleri açacaklar iddiası

Fatih Altaylı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Üniversitelerin kapatılmasına ve yurtların boşaltılmasına karşı tepkiler yükselince yanlıştan dönülme kararı alındığı bilgisi geldi. 

Üniversiteleri açacaklarmış. Ancak bunu hemen yapıp "Hata etmişiz" dememek için bir süre bekleyecekler galiba. 

Ama açacaklar. 

Bu arada Prof. Dr. Ersan Şen okullarının kapatılması nedeniyle hak kaybına uğrayan gençlerin Danıştay'da dava açabilmeleri için bir örnek dilekçe hazırladı. 

[email protected] adresine mail atan öğrencilere bu metni yollayacağım ki haklarını arayabilsinler."

Uzaktan eğitimle ilgili yazının çoktan gittiği de söyleniyor

Fatih Altaylı'nın açıklamalarına Twitter üzerinden yanıt veren Can Gürses, karardan dönülmesi için çok geç olduğunu ima ettiği bir paylaşım yaptı. "Fatih Bey dün YÖK'ten üniversitelere bahar döneminde uzaktan eğitime geçildiğine dair karar gitmiş." ifadelerini kullanan Gürses, o karara ait ekran görüntüsünü de paylaştı.

YÖK yazı

Kaynak : https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/3566159-dava-dilekceniz-bende
32
7
4
1
1
Emoji İle Tepki Ver
32
7
4
1
1