Bir Uzay Fotoğrafçısının 10 Yıllık Deneyimlerini Aktardığı Video

9
2
2
0
0
10 yıl önce elindeki akıllı telefon ve kompakt fotoğraf makinesiyle başladığı uzay fotoğrafçılığı konusunda artık bir uzman olan Trevor Jason, bir video hazırladı. Jason'ın videosu, uzay fotoğrafçılığına ilgi duyanlar için iyi bir kaynak niteliğinde.

Akıllı telefonlarda bulunan kameraların kalitesinin her geçen gün yükselmesiyle birlikte profesyonel fotoğraf makinelerine olan ihtiyaç azalmaya başladı. Ancak her ne olursa olsun, akıllı telefonların kamerasıyla çekmenin mümkün olmayan fotoğraflar hala var. Astrofotografi olarak adlandırılan uzay fotoğrafçılığı, akıllı telefonların yetersiz kaldığı alanlardan biri.

Trevor Jones da bir uzay fotoğrafçısı. Jones, 2010 yılında sahip olduğu bir akıllı telefon ve bir kompakt fotoğraf makinesi ile bir yolculuğa çıkmış ve bugün, uzay fotoğrafları denilince akıllara gelen AstroBackyard'ın sahibi. İşte Jones'ın çekmiş olduğu bir uzay fotoğrafı;

Trevos Jones'tan bir fotoğraf

Neredeyse 10 yıldır bu sektörün içerisinde bulunan Jones, artık bir profesyonel. Hal böyle olunca da deneyimlerini paylaşmak, insanları bu sektöre davet etmek ve astrofotografiye merakı olan kişilere bilgi aktarabilmek adına bir video hazırlamaya karar vermiş. Jones'un 10 dakikalık videosu, geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinden yayınlandı.

Jones videosunda, astrofotografiyle ilgili pek çok konuyu ele alıyor. Bu konular; insanlara neyin içine düştüğünü, iyi bir uzay fotoğrafının nasıl çekilebileceğini, hangi malzemelere ihtiyaç duyulacağını ve bunların ne kadara mal olacağını, iyi bir uzay fotoğrafının nasıl çekileceğini ve bunun ne kadar sürebileceğini teker teker anlatıyor. 

Eğer sizlerde uzay fotoğrafçılığına ilgi duyuyorsanız, Jones'un hazırladığı video iyi bir kaynak olabilir. Trevor Jones tarafından hazırlanan videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://petapixel.com/2019/09/30/a-10-minute-guide-to-getting-started-in-astrophotography/
9
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
2
2
0
0