• Anasayfa
  • Uzay
  • 3. Dünya Savaşı’nı Barış İçin Gelen Uzaylılar Engellemiş!

3. Dünya Savaşı’nı Barış İçin Gelen Uzaylılar Engellemiş!

3
0
0
0
0
Apollo 14 astronotu Edgar Mitchell’in ortaya attığı teoriler bizim için komik gelebilir fakat kendi açısından durum hiçte öyle değil.
Uzayda yaşam var mı (uzaylılar işte), NASA, UFO’ların varlığını bizden saklıyor mu, Mars’ta eski medeniyetlerin yaşadığı gerçek mi gibi sorular, insanlığın uzayı keşfetmeye başlamasından beridir en fazla merak ettiği konular. Bu zamana kadar çoğu kez ‘uzaylılar’ hakkında teorisyenlerin bir fikri olurdu. Fakat Apollo 14 ile Ay’a giden 8 astronottan bir tanesi olan Edgar Mitchell, uzaylılar hakkında teorilerde bulunan kişilerin bile ‘hayal gücünü’ zorlayacak bazı söylemlerde bulundu.

1971 yılında Apollo 14 ile Ay’a giden astronotlarla birlikte geri dönen Mithchell, Dünya’ya ayak bastığından beridir ilginç teoriler ortaya atıyor. Mitchell’a göre uzaylılar, Sovyetler Birliği ve Amerika arasında yaşanması muhtemel bir nükleer savaşı engellemek için Dünya’ya geldi. Mitchell, ismini vermek istemediği Hava Kuvvetleri’nden bazı görevlilerin, attıkları füzelerin sık sık engellendiğini ve bunu yapanların uzaylılar olduğuna dair açıklamalar yaptığını söyledi. İnsanın içinden ‘napak, inanak mı?’ demek geliyor ama işte Mitchell’a olan saygımızdan bir şey de söylemek istemiyoruz. Ciddi veriler elde edemediğiniz müddetçe dünya genelinde saygınlık uyandıran bir bilim insanı da olsanız bu tarz açıklamalar maalesef teoriden ilerisine gidemiyor. Peki Mitchell’ın bu açıklamaları size inandırıcı geldi mi?
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0