​ABD Uzaydaki Madenleri Toplayacak!

0
0
0
0
0
NASA'nın önderliğinde uzaya dair ciddi adımlar atan Amerika, çıkarılan yasa ile işi bir adım öteye taşımaya hazırlanıyor.
Uzayın keşfi konusunda en fazla projenin çıktığı ve bu bağlamda en aktif ülke olarak karşımıza çıkan ABD, şimdi de gözünü uzayda bulunan altın, platin ve demir gibi cevherlere dikti. Hem de resmi olarak.

ABD Başkanı Barrack Obama'nın geçtiğimiz ay sonunda imzaladığı ''Uzay Yasası'', Amerika merkezli firmaların uzay madenciliği bazında çalışmalar yapması için önünü açtı. Uzayın tüm insanlığa araştırma amacıyla eşit oranda açık olduğu fikrini temel alan yasa, bu sayede uzay bazlı projelere yönelik yatırımlarda bulunan yatırımcıların da ciddi bir kar, gelir elde etmesinin önünü açmakta.

Hatırlayacaksınızdır, sizlere bu haberimizde verdiğimiz bilgiler doğrultusunda, standart bir asteroit kuşağında bulunan mineraller, Dünya üzerinde yaşayan her insana 100 milyon dolarlık bütçe sağlayacak kadar değerli olduğundan bahsetmiştik. Şu an NASA'nın verilerine göre Dünya'dan 1500 civarında asteroide ulaşılması mümkün.Şimdi birde ortada böyle bir yasa var. Yani uzun lafın kısası, başta Amerikan olmak üzere büyük firmalar, yavaş yavaş uzay madenciliği konusunda bir yarışa başlamış durumda.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0