• Anasayfa
  • Uzay
  • ''Ay Yeşile Bürünecek'' Muhabbeti Yalan Çıktı!

''Ay Yeşile Bürünecek'' Muhabbeti Yalan Çıktı!

1
0
0
0
0
Bir süredir internette Ay ile alakalı dönen haber, ustaca hazırlanmış bir troll çıktı.
''İnternette gördüğünüz her şeye inanmayın'' cümlesini sık sık hatırlamanızda fayda var. Zira internet alemi sürekli olarak ''troll'' bilgiler ile dolu. Buna son örnek olarak karşımıza ''Yeşil Ay'' muhabbeti çıkmakta (Yeşilay ile bir alakası yok, karıştırmayın).

Bu muhabbete göre 20 Nisan tarihinde Ay, yaklaşık 2 saatliğine Dünya'dan yeşil bir renk tonunda gözlemlenecek. Bu duruma sebep olacak şeyin ise gezegenlerin son derece nadir olarak geldikleri bir hiza olduğu öne sürülmüştü (hatta benzer şeyin 1596 yılında -yani 420 yıl önce- gerçekleştiği de söylenmişti).Fakat tüm bu muhabbet koca bir yalan çıktı. Tıpkı bir aralar Mars'ın Dünya'ya belli bir süreliğine yaklaşarak Ay kadar net görüleceği yalanı gibi. Ancak bu yalanın uydurulmasındaki amaç, aslında güzel şekilde hazırlanmış bir troll.

Zira 20 Nisan, ''Dünya Ot Günü'' olarak kutlanmakta. Ayrıca ''420 yılda bir oluyor'' muhabbeti de 4/20 tarihine yapılan bir gönderme. Kutlanacak şey Dünya Ot Günü olunca da ''Ay yeşile dönüşecek'' olayı son derece yerinde bir trolleme olarak karşımıza çıkmakta.
 

Yani uzun lafın kısası Facebook'ta, Twitter'da ya da benzeri sosyal medya sitelerinde ''20 Nisan'da Ay yeşil olacak!'' tarzı bir haber görürseniz, sizler de bu troll'ün kurbanı olmayın.

Kaynak: Space
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0