• Anasayfa
  • Uzay
  • Berkeley’den Efsane Açıklama: Uzaylılardan Gelen Sinyalleri Bulmuş Olabiliriz!

Berkeley’den Efsane Açıklama: Uzaylılardan Gelen Sinyalleri Bulmuş Olabiliriz!

0
0
0
0
0
Kaliforniya Üniversitesi Berkeley’den bazı araştırmacılar açıklanamayan bazı sinyaller bulduklarını belirterek bunların uzaylı teknolojisine ait olup olmadığını araştıracak.
Kepler Uzay Teleskobu, Cygnus ve Lyra takımyıldızları arasındaki yıldızdan diğerlerine benzemeyen bazı sinyaller elde etti. Yale Üniversitesi’nde doktora çalışmasını yapan Tabetha Boyajian, diğer 150 bin yıldızda görülmeyen sinyallerin 4 yıldır takip edilen yıldızdan geldiğini belirterek bunun başlangıçta bir yanlışlık olabileceğini düşündüklerini, fakat durumun hiçte sandıkları gibi olmadığını belirtti.

Yıldızın gelen sinyallerle ilginç ve tuhaf olduğunun anlaşıldığı, etrafında kütlesi geniş bir maddenin düzenli olarak döndüğü belirtiliyor. Bu durumun aslında genç yıldızlarla olabileceği belirtiliyor, fakat takip edilen yıldızın yaşı hiçte genç değil.

Penn State Üniversitesi’nda astronom olan Jason Wright, Yale’da doktora çalışmasını yürüten Boyajian’ın kendisine gönderdiği verile çok şaşırdığını belirterek "uzaylılar her zaman değerlendireceğiniz son hipotez olmalıdır, ancak bu uzaylı bir medeniyetin inşa edebileceğini bekleyebileceğiniz bir şeye benziyor" diyor.Kaliforniya Üniversitesi Berkeley’den Andrew Siemion’un Boyajian ile birlikte çalıştığı ve büyük radyo teleskoplarını yıldıza doğru döndürerek inceleme yapmak istediği belirtiliyor. 

İlk incelemelerin 2016 yılının Ocak ayından itibaren yapılacağı söylenirken, eğer bu şüphelerinde haklılık payı olduğuna kanaat getirilirse daha büyük incelemelerin yapılacağı açıklandı. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0