• Anasayfa
  • Uzay
  • Bir Astronotun Gözünden Uzayda Gün Doğumu Nasıl Görünür?

Bir Astronotun Gözünden Uzayda Gün Doğumu Nasıl Görünür?

0
0
0
0
0
Bir Astronotun Gözünden Uzayda Gün Doğumu Nasıl Görünür?
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görevli Jeff Williams, uzaydan gün doğumunun nasıl göründüğünü gösteren bir video paylaştı.
NASA'da ya da Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görev yapan astronotların son zamanlarda kendi Twitter profillerinden yaptıkları paylaşımların sayısı giderek artmaya başladı. ABD’li astronot Jeff Williams, yine ilgimizi fazlasıyla çekecek bir video paylaşımında bulundu. 

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görev yapan Williams, uzaydan gün doğumunun nasıl göründüğünü gösteren bir video paylaştı. Astronotun belirttiğine göre ISS’te görevli olan astronotlar, uzay istasyonunun 17 bin 500 mil hızla yörünge etrafında dönmesinden dolayı bu manzara ile 16 kez karşılaşıyorlarmış. ‘Hep kendimize müslüman olmayalım, bizim gibi herkes bu müthiş doğa olayını görsün’ diyen Williams, Twitter hsabından aşağıdaki videoyu paylaştı.
 


Aşağıda ise aynı astronotun uzay istasyonundan çektiği Mozambik’teki mercan kayalıklarının, güneşin batışının, Suudi Arabistan ve Umman arasında kalan kırmızı kum tepelerinin yer aldığı paylaşımlarını göreceksiniz. (gerçekten insanın baktıkça bakası geliyor)
 

 
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0