• Anasayfa
  • Uzay
  • CIA’in Hakkında Hiçbir Bilgiyi Sızdırmadığı 51. Bölge'yle İlgili Üretilen İlginç Komplo Teorileri

CIA’in Hakkında Hiçbir Bilgiyi Sızdırmadığı 51. Bölge'yle İlgili Üretilen İlginç Komplo Teorileri

3
0
0
0
0
Komple teorisyenlerinin gözbebeği olan 51. Bölge ile ilgili bu zamana kadar ortaya birçok iddia atıldı, komplo teorileri açıklandı.
51. Bölge, ABD’nin New Mexico eyaletine bağlı Roswell şehrinde yer alıyor. 1947 yılının Temmuz ayında, buraya bir UFO’nun düştüğü ve tüm parçalarının toplanarak delillerin yok edildiği belirtiliyor. Hatta bu durumu ABD ordusunun da ilk önce doğruladığı, aradan birkaç gün geçtikten sonra da yalanladığı söyleniyor. Özellikle ordunun ilk önce UFO’nun düştüğü haberini doğrulaması, ABD’nin bu konuyu örtbas ettiği ve uzaylıların gerçekten de dünyamıza ziyarette bulunduğuyla ilgili söylentilerin dilden dile yayılmasına sebep oldu. Bir de üzerine bölgenin görüntülerinin medyaya sızmasının ardından yapılan deneylerin yer altına taşınması, bu bölgeyle ilgili kuşkuları iki kat arttırdı.

ABD, 51. Bölge’yi resmen kabul etti

Aradan 66 yıl geçtikten sonra (2013’te) ABD, bu üssün varlığını resmen açıkladı ve hatta bununla ilgili epey uzun bir rapor yayınlandı. Fakat bu raporda dünya dışı varlıklarla ilgili bir açıklama yapılmadı. Yalnızca hükümetin gizli U2 casus uçaklarıyla ilgili çalışmaların olduğu söylendi.Bölge için neler söyleniyor?

51. Bölge için ABD ordusu tarafından yapılan ‘doğrulama’ açıklamasının ardından her ne kadar daha sonra yalanlama gelse de artık söz bir kere ağızdan çıkmıştı. Komplo teorisyenleri, yıllarca bölgenin uzaylı varlıklara ev sahipliği yaptığını ve hükümetin burada gizli deneyler yürüttüğünü iddia etti.

Söylentiler boşuna çıkmadı

ABD’nin bu oluşumu reddetmesinden sonra Sovyetler Birliği’nin 1957 yılında bölgeye gönderdiği uydu ve elde edilen görüntüler, burada ‘bir şeyler’ olduğunu açık bir şekilde gösterdi.Teorisyenlerin iddiaları ne yönde?

Bölgeyle ilgili söylentilerin çıkmasındaki en büyük sebeplerden bir tanesi de bölgede yıllarca kullanılmayan uçak pistlerinin üstlerinin çöl kumlarıyla kaplanmış olması. Bu durum, bölgeye herhangi bir uçağın iniş yapamayacağını gösteriyor. Teorisyenler ise CIA’in yaptığı açıklamaların gündemi saptırmaktan başka bir anlamı olmadığını ifade ediyorlar. Çünkü bu alan, bölgenin varlığının kabulünden sonra 50 kilometre yakınına kadar ciddi anlamda korunmaya ve herhangi bir kişi alana yaklaştığında farklı araçlarla takip edilmeye başlanmış.Sonuç olarak ‘madem bölgede bir şey yok, ne diye 50 kilometre uzağına kadar koruma altına aldınız?’ diye insanın sorası da gelmiyor değil.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0