Dev Bir Asteroit Dünya'ya Doğru Geliyor!!

0
0
0
0
0
Astronomlar, Dünya'ya doğru gelen büyük bir asteroitin varlığını doğruladılar.
Filmlerde karşımıza çıkan kıyamet senaryolarının vazgeçilmezi olan dev bir asteroitin Dünya'ya çarpması olayının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, bugün tüm Dünya'nın gündeminde. Uluslararası uzay gözlem kuruluşlarından gelen haberlere göre Dünya'ya dev bir asteroitin geldiği doğrulandı. Bu asteroitin şimdilik Dünya atmosferine girmeden Dünya'yı teğet geçmesi bekleniyor.

Çok büyük bir hıza sahip olan ve "2015 tb145" kod adına sahip olan bu dev asteroit, o kadar hızlı ki saniyede 35 km yol katedebiliyor. Büyük hızının yanı sıra boyut olarakta çok büyük olan asteroit, yaklaşık 400 metre çapa sahip. 400 metre çapa ve saatte 126.000 kilometre hıza sahip olan bu asteroit, eğer astronomların tahminlerini yanlış çıkartır ve Dünya'ya düşerse Dünya'nın bir bölümü direkt olarak yok olacaktır.Astronomların hesaplamalarına göre Dünya'dan 480.000 kilometre uzakta olacak olan 2015 tb145, Türkiye saatine göre 20:00 civarlarında gezegenimize en yakın konuma gelecek. Umuyoruz ki saat 8'de bu asteroiti sadece uzaktan izleriz. Dünya'ya uzaydan gelen gökcisimlerinin düşmesi bildiğiniz gibi son derece sık yaşanan bir olay, fakat böyle bir astreoit çarpışması insanlık tarihinde hiç yaşanmadı.

Bu astreoitin vereceği hasarı anlayabilmek için Rusya'da 2013 senesinde yaşanan olaya bakabiliriz. Bir göktaşı, 2 sene önce Rusya'ya düşmüştü ve düştüğü bölgenin yakınındaki bütün camlar kırılmış, 1000'den çok kişi yaralanmıştı. Rusya'ya düşen göktaşının çapı sadece 20 metre boyutlarındaydı...
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0