• Anasayfa
  • Uzay
  • Düşen Meteor, Hindistanlı Bir Kişinin Hayatını Kaybetmesine Neden Oldu

Düşen Meteor, Hindistanlı Bir Kişinin Hayatını Kaybetmesine Neden Oldu

0
0
0
0
0
Hindistanlı yetkililer, geçtiğimiz Cumartesi günü düşen göktaşı sebebiyle bir otobüs şoförünün hayatını kaybettiğini bildirdi.
Bundan 3-4 ay önce Bingöl’e meteor parçaları düşmüş fakat herhangi bir yaralanma olayı yaşanmamıştı. Hindistan’da meydana gelen olayda ise ilk kez düşen meteor yüzünden hayatını kaybeden bir kişinin olabileceği belirtiliyor.

6 Şubat 2016’da Hindistan’daki özel bir mühendislik fakültesinin kampüsüne düştüğü iddia edilen meteor, civardaki bir otobüsün içerisinde bulunan şoförün hayatını kaybetmesine ve üç kişinin de yaralanmasına sebep olmuş.

Hindistan’ın en büyük eyaletlerinden olan Tamil Nadu’da meydana gelen olayla ilgili açıklama yapan Tamil Nadu Eyalet Başkanı Jayalalithaa, ölümü teyit eden bir bildiri yayımladı. Jayalalithaa, meteorun şehrin Vellore ilçesinde yer alan özel bir kolejin kampüsüne düştüğünü, bir kişinin öldüğünü ve üç kişinin de yaralandığını açıkladı. (kampüsteki hiçbir öğrencinin - öğretim görevlisinin yaralanmayıp otobüs şöförünün kampüsün yanından geçtiği sırada hayatını kaybetmiş olması da ayrı bir ironik durum olmuş)International Comet Quarterly (üç aylık yayımlanan bir uluslarlarası kuyruklu yıldız bülteni) tarafından yapılan açıklamada, insanlık tarihinde böyle bir olayın daha önce yaşanmadığı ve düşen bir meteorun ilk kez insan ölümüne sebep olduğu belirtildi. 

En son buna benzer bir olay 2013 yılında Rusya’nın Chelyabinsk şehrinde yaşanmış ve düşen göktaşı 1000’den fazla kişinin yaralanmasına sebep olmuştu. Fakat bu olay sonrası bir ölüm gerçekleşmemişti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0