• Anasayfa
  • Uzay
  • Gaziantep’te Bir Kişi, Bahçesinde Bulduğu Göktaşını 13 Bin Dolara Satışa Çıkardı

Gaziantep’te Bir Kişi, Bahçesinde Bulduğu Göktaşını 13 Bin Dolara Satışa Çıkardı

1
0
0
0
0
Gaziantep’te yaşayan bir kişi, bahçesinde bulduğu göktaşını sahibinden.com üzerinden 13 bin dolar karşılığında satışa çıkardı.
Ankara’da oturan bir akrabasının kendisine gönderdiği taşın %99 oranında göktaşı olduğunu fark eden Gaziantepli Turan Özmen, göktaşını sahibinden.com üzerinden 13 bin dolar karşılığında satışa çıkardı. Türkçe dışında Fransızca, Almanca, Rusça ve İngilizce başlıklarıyla satışa çıkardığı göktaşının 120 gram ağırlığında olduğunu belirten Özmen, taşın türünün ‘değerli taşlar’ kategorisinde yer aldığını söyledi.

Bingöl’de göktaşlarının satışa çıkarıldığını öğrenen Özmen (bizden öğrenmiş olabilir), kendisinin de aynı şekilde para kazanabileceğini düşünerek ilan vermiş. Özmen, “Biz de bunun gibi taşların Bingöl’e de düştüğünü öğrendik. Biz de bu göktaşını internette satılığa çıkardık. Talep olursa satarız olmazsa da arkadaşlarla küçük parçalara bölüp yüzük kolye yapacağız. Sonuçta dünya dışı bir varlık çok enteresan bir şey koleksiyoncularında ilgisini çeken bir şeydir mutlaka dolaysıyla bu şekilde değerlendirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.ABD, Rus ve Alman bilim insanlarının gramına 50-60 dolar civarında ödeme yaptığını belirten Özmen, kendisindeki taşın 120 gram olduğunu ve bunun normal şartlarda 6 ila 7.5 bin dolara denk geldiğini söyledi. Şimdiye kadar 3 ve 5 bin TL dolayında teklifler aldığını söyleyen Özmen, taşı şimdilik satmadığını belirterek “13 bin doları getiren olursa taşı kendisine vereceğim” dedi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0