• Anasayfa
  • Uzay
  • Gizemli Radyo Dalgaları Uzaylı Teknolojisi ile Üretilmiş Olabilir

Gizemli Radyo Dalgaları Uzaylı Teknolojisi ile Üretilmiş Olabilir

0
0
0
0
0
Bilim adamlarının söylediklerine göre, gizemli radyo dalgasının içindeki bilinmeyen matematiksel işlem düzeni, uzaylı teknolojisine ait olabilir.
Bilim insanlarının söylediklerine göre, gizemli radyo dalgasının içindeki bilinmeyen matematiksel işlem düzeni, uzaylı teknolojisine ait olabilir.

Blitzars olarak adlandırılan bu sinyaller, neredeyse milisaniye düzeyinde yayın yapıyorlar. İlk olarak bir teleskop yardımıyla tespit edilen bu sinyaller, 2001’den bu yana yaklaşık 10 defa duyuldu ama nereden geldiği bu zamana kadar tespit edilememişti.

Yeni bir çalışma sayesinde bu dalgaların bize ulaşırken izlediği yol hakkında bilgi elde edildi. New Scientist’ın raporuna göre bu yolun kaynağını açıklamak için maalesef günümüzün fizik bilgileri yetersiz.

Bilim insanları dalganın ne kadar uzaklıktan geldiğini tespit etmek için özel bir yöntem kullanıyorlar. Görünüşe göre radyo dalgalarının yolculuğu oldukça dağınık. Ek olarak verilen bilgilerde radyo dalgaları bize vardığından beri hala yayınlanmaya devam ediyor.Araştırmacılar, dalgaların uzaklığını anlatmakta oldukça zorlanıyor. Bu zamana kadar görülen radyo dalgalarından farklı olarak düzensiz hareket eden dalgaların kaynağını belirlemek şu an için imkansız denebilir. Yapılan yeni çalışmalar sonucunda oldukça farklı bilgi edinen bilim insanları konu hakkında açıklama yapmanın çok zor olduğunu vurguluyorlar. Bunun sebebi ise üst düzey fizik ve matematik işlemlerinin karmaşıklığı olarak gösteriliyor.

Açıklamalarda birden fazla kaynak olabileceği belirtiliyor. Ayrıca bu kaynaklardan birinin diğerlerine göre çok daha yakında olduğundan bahsediliyor.

Tam olarak ne olduğu bilinmeyen bu dalgalar hakkında ne kadar bilgi olursa olsun kesinlikle dikkate alınması gerektiği araştırmacılar tarafından önemle belirtilmiş.

Kaynak : TheIndependent
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0