• Anasayfa
  • Uzay
  • İngiliz Astronot, Türkiye'deki Yıldırımların Uzaydan Nasıl Göründüğünü Gösteren Bir Video Paylaştı

İngiliz Astronot, Türkiye'deki Yıldırımların Uzaydan Nasıl Göründüğünü Gösteren Bir Video Paylaştı

0
0
0
0
0
İngiliz Astronot, Türkiye'deki Yıldırımların Uzaydan Nasıl Göründüğünü Gösteren Bir Video Paylaştı
ESA’nın sosyal medyayı en aktif kullanan astronotlarından olan Tim Peake, yıldırım esnasında ortaya çıkan elektrik akımının uzaydan nasıl göründüğünü gösteren videolar paylaştı.
İngiltere’nin ilk astronotu olan Tim Peake, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan çektiği fotoğraflar ve videolarla uzaya merakı olan kişilerin merakını sonuna kadar giderecek paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor.

Dünya’nın üzeri bulutlarla kaplanmış olan bölgelerinin videolarını çekip paylaşan Peake, bu esnada çakan şimşeklerin oluşturduğu elektrik akımlarını da çıplak gözle rahatlıkla görmemizi sağlıyor. 

Peake’le birlikte diğer ESA ve NASA astronotlarının son zamanlarda sosyal medyada aktif bir şekilde paylaşımlarda bulunması, uzaya olan merakımızı her geçen gün daha da arttırıyor. Son bir yıl içerisinde Plüton’un ilk kez bu kadar net görüntülerine ulaşılması, Mars’ta katı formda suyun bulunması ve Dünya’yı yakından ilgilendiren meteor vakalarına verdiğimiz reaksiyonlar, astronotları sıklıkla bu tarz paylaşımlar yapmaya itiyor olabilir. (diye düşünüyorum. birkaç yıl öncesine kadar doğru dürüst bir astronotun adını bilmezken şimdi en az 5-6 tanesinin ismini ezbere sayabilecek duruma geldik)
  (bu video, Rusya ve Türkiye üzerinden uçuş yapıldığı sırada kaydedilmiş)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0