• Anasayfa
  • Uzay
  • İnsanoğlunun Uzaydaki Tüm Araştırmaları ve Keşifleri Tek Bir Haritada Toplandı

İnsanoğlunun Uzaydaki Tüm Araştırmaları ve Keşifleri Tek Bir Haritada Toplandı

1
0
0
0
0
PopChartLab, 1959 yılından günümüze uzayda yaşanan tüm gelişmeleri tek bir haritada topladı.
Eğer uzaya merakınız varsa ve son 60 yılda uzayda neler olup bittiğiyle ilgili tek bir kaynak üzerinden bilgi almak istiyorsanız, PopChartLab’in bu haritası tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır.

1959 yılında Sovyetler Birliği tarafından Ay’ın yakınlarına gönderilen Luna 2 uzay aracından günümüze kadar uzayda yaşanan her gelişmenin yer aldığı bu ‘Kozmik Keşif Çizelgesi’ için siteden şöyle bir açıklama yapılmış:

Kozmik Keşif Çizelgesi, 1950 yılında gönderilen Luna 2’den 2015’teki DSCOVR’a kadar tüm yörünge iniş, gözlem ve geçiş araçlarının rotalarını tek bir karede gösteriyor.Çizelge, Güneş Sistemi’nde yer alan tüm kuyruklu yıldızları, uyduları, bu uyduların gezegenler etrafındaki yörüngesini, yapılan uzay keşifleri için kullanılan uzay araçlarını ve bu araçların izlediği yolu gösteriyor.

Kozmik Keşif Çizelgesi’nin benim açımdan en keyifli yanı, bu zamana kadar keşfedildiğini duymadığım uyduların ya da uzay araçlarının isimlerini Google’da araştırıp yeni bilgiler öğrenmek oldu. Size de tavsiye ederim :) Haritanın tam büyüklüğüne şuradan ulaşabilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0