• Anasayfa
  • Uzay
  • Kara Delikler Hakkında Bütün Bildiklerinizi Unutun!

Kara Delikler Hakkında Bütün Bildiklerinizi Unutun!

2
1
0
0
0
Kara Delikler Hakkında Bütün Bildiklerinizi Unutun!
Kara delikler hala eşsiz gizemlerini korumaya devam ediyorlar. En büyük soru ise kara deliğin içinden geçen bir maddeye ne oluyor sorusu.
Kara delikler hala eşsiz gizemlerini korumaya devam ediyorlar. En büyük soru ise 'Kara deliğin içinden geçen bir maddeye ne oluyor?' sorusu. Bilim insanları, artık kara deliğinden içinden geçen maddelerin yok oldukları teorisine inanmıyorlar.

Matematiksel bir çözüm öneren, Kayıp Paradoks olarak adlandırılan en son teori, fizikçileri son derece rahatsız etmiş durumda. Bu teori sonucunda kara deliğin içinden geçen maddenin hala bir yerlerde var olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda Stephen Hawking’in teorisini hiçe sayıyor.

Hawking'e göre, kara delikler, içine giren maddelerin enerjisini emerek, bu maddeleri yok ediyor. Maddenin, bir girdabın içine girerek yavaşca kaybolduğunu belirten bu teori, kuantum fiziğinin temel kurallarını oluşturuyor.


Yapılan yeni çalışma, Hawking’in teorisiyle tamamen ters düşüyor. Bu çalışmayı yapan Dejan Stojkovic, Buffalo Üniversitesi’nde fizik profesörlüğü yapıyor. Stojkovic’ın teorisine göre kara deliklerin içinde ne olduğunu tespit etmemiz mümkün.

Srojkovic’in yaptığı açıklamalarda, bu metodun nasıl kullanıldığına dair bazı matematiksel işlemlerde mevcut. Kara deliğin merkezine doğru giden bir maddenin neler yaşayabileceği hakkında bilgiler veren bu açıklama, bu zamana kadar hiçbir bilim insanının yapamadığı işlemler içeriyor.

Kaynak: Slashgear
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0