• Anasayfa
  • Uzay
  • Mars’ta Bulunan Yengeç Biçimli Kaya Bu Kez Heyecan Uyandırmadı

Mars’ta Bulunan Yengeç Biçimli Kaya Bu Kez Heyecan Uyandırmadı

0
0
0
0
0
Eğer ortaya atılan pek çok saçmalığa inanacak olursanız “Kızıl Gezegen” Alice’in Harikalar Diyarı gibi bir cennet. İskeletler, uzaylı yapımı garip yapılar ve çok daha fazlasını Mars üzerinde bulmak mümkün. (yersen)
Mars’ta hala gezmekte olan Curiosity isimli robotun gönderdiği fotoğraflardan birinde de yine komplo teorisyenlerini harekete geçiren bir cisim yakalandı.

Temmuz ayında çekilen fotoğrafta kayaların arasında yengeç benzeri bir kaya çeşitli Facebook gruplarında heyecan yaratırken bazı yorumlardan bunun bir örümcek, kaya yengeci ya da Alien filminde insanların yüzünü saran yaratıklardan olabileceği konuşuldu.

Mars fotoğraflarında her zaman sıra dışı görünen bazı şekiller oldu; ama bunlar gölge ya da ışık oyunları ve insanın gördüğü şeyleri bildiği nesnelere benzetme eğilimi nedeniyle bizim istediğimiz şekilde göründü. (bulutları ata benzetmek gibi)

Mars’taki bu kaya ile ilgili ilginç olan bir başka unsur ise bizim bilim-kurgu filmlerinde biçimlendirdiğimiz yaratıkların da bir kısmına uyuyor olması. Alien filmindeki surata yapışanlar, bebek bir Cthulhu, Star Trek’te yüzüne yapışıp yaşam enerjini emen yaratıklara benzetilebilir olması heyecanlandırıcı olduğu kadar da korkutucu

Her ne kadar aşağıdaki görselde “yaratığı” görmek çok kolay olmasa da dilerseniz görseli kırpıp biraz daha yakınlaştırabilirsiniz.Günün sonunda ise yengeç benzeri Mars kayası sadece yengeç benzeri bir Mars kayası olarak kalıyor ve “aaaa, ata benziyor” deyip geçtiğimiz bulut oluyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0