Mars'tan Dünya'ya Bakıyoruz

1
0
0
0
0
Şu an Mars'ta koloni kurulabilecek alanların varlığını araştıran Curiosity adlı Mars robotu 18 ay sonra yeniden bakışlarını Dünya'ya çevirdi ve yolculuğuna başladığı gezegeni Mars'tan fotoğraflayarak evine geri gönderdi.
Mars'ta yaşanılabilecek alan arayışı için 18 aydır durmadan Mars yüzeyinde gezen Curiosity sonunda bakışlarını yolculuğa başladığı gezegene çevirerek evdekileri fotoğrafladı ve bu fotoğrafı da 7 milyar komşusunun yaşadığı Dünya'ya ulaştırdı.

Curiosity adına açılmış Twitter hesabından bu fotoğraf, "merakla geriye bakıyorum... Mars yüzeyinden çektiğim ilk Dünya fotoğrafı" iletisi ile gönderildi.

Universe Today yazarlarından Dr. Ken Kremer ise bu fotoğrafı, "işte buradasınız!Kızıl Gezegen'in yüzeyindeki Gale Krateri'nden kendinize bir bakın" diyerek yorumladı.Bu fotoğraf, bir araba boyutundaki robot Curiosity tarafından 31.Ocak.2014'te Mars yüzeyindeki Gale Krateri'nde yer alan Dingo Geçidi'nde güneş battıktan hemen sonra çekildi. Fotoğraftaki Mars göğünde Dünya ve Ay görünüyor.

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0