• Anasayfa
  • Uzay
  • NASA, Ay'a Gidilmediğini İddia Edenlerden Bıkarak Apollo Projesinin Fotoğraflarını Yayınladı!

NASA, Ay'a Gidilmediğini İddia Edenlerden Bıkarak Apollo Projesinin Fotoğraflarını Yayınladı!

4
2
2
0
0
NASA, Apollo projesi kapsamında Ay'a iniş yapan astronotların da aralarında bulunduğu bütün fotoğrafları yayınladı. Toplamda 14.222 adet fotoğraf yayınlandı.
Yıldızlara, gezegenlere ve uzaya her zaman ilgi duymuşuzdur. Bu ilgiyi biraz daha ilerleten, senelerce süren araştırmaların meyvesini almak isteyen uzay araştırma kurumu, NASA, bundan tam 47 sene önce Ay'a ilk defa ayak basmamızda öncü oldu. NASA'nın Apollo görevleri kapsamında gerçekleştirilen bu yolculuk, Neil Armstrong'un komutasında olan Apollo 11 ekibinin Ay'a varması ve sağ sağlim geri dönmelesiyle sonuçlandı. NASA Ay'a 1969 senesinde insan göndermeyi başarabildi, ancak bugün bile NASA'nın bunu yapamadığını iddia eden birçok kişi var.

"Ay değil orası, bak bayraktan anlaşılıyor... Ay'a gidemezler olum" tarzında söylemleri duymaktan en sonunda bıkan NASA, Apollo projesi sırasında çekilen tüm fotoğraflarını yayınlama kararı aldı. Özel bir albüm oluşturarak Apollo projesindeki tüm fotoğrafları bu albüme yükleyen NASA, tam 14.222 fotoğraftan oluşan bu zengin albümü tüm internet alemi ile paylaştı.NASA'nın yayınladığı bu fotoğrafların diğerlerine NASA'nın özel olarak oluşturduğu flickr hesabından ulaşabilirsiniz. 

NASA'nın bu güzel fotoğrafları paylaşmasıyla aldığımız iyi haberin yanı sıra maalesef bir de kötü haberimiz var. Ay'a giden 3. uzay aracında, Apollo 14 ekibinde bulunan Edgar Mitchell, 85 yaşında hayatını kaybetti. Ay'da yürüyen 6. insan olmayı başaran Edgar Mitchell, Ay'a inişinin tam 45. yıldönümünde vefat etti.
4
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
2
0
0