• Anasayfa
  • Uzay
  • NASA, ‘Dünya’nın Sonu Yaklaşıyor!’ İddialarına Cevap Verdi

NASA, ‘Dünya’nın Sonu Yaklaşıyor!’ İddialarına Cevap Verdi

0
0
0
0
0
Dinozorların neslinin tükenmesine sebep olan benzer bir göktaşının 15-28 Eylül tarihleri arasında Porto Riko’ya düşeceğine dair çıkan söylentilere karşılık olarak NASA’dan bir açıklama geldi.
The Mirror’un yayınladığı habere göre milyonlarca yıl önce dinozorların neslinin tükenmesine sebep olan göktaşına benzer bir göktaşının Dünya’ya çarpacağı ve bunun olması halinde Atlantik Okyanusu boyunca 90 metreyi aşan tsunami dalgalarının oluşacağı iddia edildi. Tsunami dalgalarının İngiltere, İspanya, Hollanda ve ABD’nin doğu kıyılarının büyük bir kısmını yerle bir edeceği, 30 milyon insanın anında öleceği ve 40 milyon insanın da oluşan kaos nedeniyle kaybolacağı belirtildi.

The Mirror’dan böyle bir haberin gelmesinin ardından konuyla ilgili bir açıklama geldi. NASA’da potansiyel tehlikesi bulunan göktaşlarını inceleyen Paul Chodas, söylenilen tarihlerde herhangi bir asteroitin ya da gök cisminin dünyaya çarpmayacağını belirtti.Tamamen dedikodu sonucu ortaya çıkan bu haberlerin kaynağının Efrain Rodriguez isminde bir din adamının olduğu iddia ediliyor. Beş yıldır bu tarz kehanetlerde bulunduğu söylenen Rodriguez’in sürekli olarak göktaşlarının Dünya’ya çarpacağına dair iddialarda bulunduğu belirtiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0