• Anasayfa
  • Uzay
  • Nasa, Güneş'in 4K Çözünürlükte Videosunu Yayınladı

Nasa, Güneş'in 4K Çözünürlükte Videosunu Yayınladı

0
0
0
0
0
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın yayınladığı mutlaka izlenmesi gereken yeni bir video, Güneş'in tüm detaylarını Ultra HD (4K) çözünürlük ile gözler önüne seriyor. Güneş'i hiç bu kadar yakından ve yüksek çözünürlükte daha önceden hiç görmemiştik.

En önemli yaşam kaynaklarımızdan Güneş, içerisinde gözle görülmeyecek kadar ilginç detaylar barındırıyor. NASA'nın yayınladığı Ultra HD yani 4K çözünürlükteki yeni video ise bu akıl almaz detayları karşımıza getiriyor. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'nın yayınladığı video, 2010 yılında göreve başlayan SDO (Solar Dynamics Observatory) uzay aracından 10 farklı dalga boyunda çekilmiş görüntülerin 300 saatlik bir çalışma sonucunda birleştirilmesiyle oluşturulmuş durumda. Kurumun açıklamasına göre güneş sistemi ile bizim aramızdaki ilişkiye yeni bir perspektif kazandıran video, Güneş'in nükleer ateş hareketlerini 30 dakikalık bir deneyim ile beğenimize sunuyor.
 
Yayınlanan videoyu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz. İnternet bağlantınız ve sisteminiz kuvvetli ise YouTube ayarlarından 4K'yı (2160p) seçmeyi unutmayın.

 

Güneş aslında bildiğimizden çok daha büyük ve tahmin ettiğimizden çok daha sıcak. Nasa yetkililerinin şimdiki hedefi ise daha da yakından ve 8K ile görüntüler elde etmek. Yakın bir zamanda Günşe bizlere anlaşılan daha da yakın bir hale gelecek.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0