• Anasayfa
  • Uzay
  • NASA Hadi Bunu da Açıklasın: Mars’ta Bu Işığın İşi Ne?

NASA Hadi Bunu da Açıklasın: Mars’ta Bu Işığın İşi Ne?

2
1
1
0
0
NASA’nın resmi sitesinde yayımlanan fotoğrafta Mars’ın yüzeyinde beliren ışıkla ilgili çok ilginç teoriler üretildi.
NASA’nın uzay araçlarından Rover’ın Dünya’ya gönderdiği bir fotoğraf, Mars’la ilgili teorilerin yine hortlamasını sağladı.

NASA’nın resmi sitesinde de paylaşılan bir fotoğrafta, gizemli parlak bir ışık gerçekten de görülüyor. Üstelik paylaşılan fotoğrafa ilişkin herhangi bir düzenlemenin yapıldığına resmi açıklama da yapılmamış. (yani görüntü saf, photoshop kullanılmamış)

Mars’a özel olarak ilgi duyan ve araştırmalarını daha önce (ya da şu an) burada herhangi bir medeniyetin var olup olmadığıyla ilgili bilgiler elde etmeye yönelik yapan Scott C. Waring’in açıklamasında da ışığın aşağıdan yukarıya doğru parladığı ve görüntüde herhangi bir hatanın olmadığı belirtiliyor. Bu fotoğrafın, Mars’ın yer altında zekice tasarlanmış bir yaşam formunun bulunduğuna dair olabilecek son kanıtı olduğunu iddia eden Waring, ‘Işığın bu şekilde parlamasına asla bir güneş ışığı neden olamaz’ dedi.NASA’dan bu konuyla ilgili yine çok bilindik bir cevap geldi. (konuyu dikkate alıp açıklama yapma gereksinimi duymaları size de ilginç gelmiyor mu?) NASA’da görevli bilim insanı Justin Maki, ‘Mars’taki bir kayanın üzerine görülen bu ışığın, güneş ışığının yansımasıyla elde edilmiş bir görüntü olabilmesi mümkündür. Güneş’in batı-kuzey batı yönünde olduğu sırada bu tarz sıra dışı gibi görünen görüntülerin elde edilmesi çok normal’ şeklinde açıklamada bulundu.

Sonuç olarak NASA’nın her zaman bu tarz görüntülere ilişkin bir açıklaması oluyor. İnsanın, ABD’nin tüm dünyadan sakladığı 51. Bölge’den sonra bu tarz açıklamalara direkt olarak inanması da biraz zor oluyor tabii. (Hillary Clinton’a bırakmadan önce bu olayı bir açıklayın NASA bey)
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0