• Anasayfa
  • Uzay
  • NASA, Mars’la İlgili Keşfettikleri Yeni Şeyin Duyurusunu Yapacak!

NASA, Mars’la İlgili Keşfettikleri Yeni Şeyin Duyurusunu Yapacak!

0
0
0
0
0
NASA, Mars’la İlgili Keşfettikleri Yeni Şeyin Duyurusunu Yapacak!
Mars’ta sıvı halde suyun bulunmasıyla ilgili yaptığı duyurunun ardından NASA, bu sefer Kızıl Gezegen’in atmosferiyle ilgili çok önemli bir gelişmeyi açıklayacak.
NASA, resmi Twitter hesabından bu sabaha karşı attığı tweet’te bu akşam saat 21.00’de Mars’la ilgili yeni bir keşifle ilgili açıklama yapacaklarını duyurdu. Eylül ayında da Mars’ta sıvı formda suyun keşfedildiği duyurulmuş ve gezegende yaşam izlerinin olabileceği yönünde ciddi iddialar ortaya atılmıştı.

Bu akşam saatlerinde yapılacak olan duyurunun, Mars’ın atmosferi hakkında önemli bir keşif olduğu söyleniyor. Mars’ın yörüngesinde bulunan ve atmosferini araştıran MAVEN uzay aracının elde ettiği yeni bulgular, şimdiden bilim dünyasında ciddi bir merak uyandırmış durumda.
 
NASA’nın Eylül ayında yapmış olduğu açıklamada, MRO uydusu tarafından elde edilen fotoğraflarda Mars’ın yüzeyinde sıvı izlerinin bulunduğu duyurulmuştu. 

Bu akşam yapılacak olan duyuru, NASA’nın Twitter’daki resmi hesabından ve NASATV'den canlı olarak açıklanacak. Kurum, #AskNASA hashtag’iyle sorulan soruları cevaplayacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0