• Anasayfa
  • Uzay
  • Apollo 11'in Kaynak Kodları İnternette Yayınlandı!

NASA'yı Ay'a Götüren Apollo 11'in Kaynak Kodları İnternette Yayınlandı!

0
0
0
0
0
NASA'nın insanlık tarihinde ilk defa Ay'a ayak basmasını sağlayan Apollo 11'e ait kaynak kodları GitHub'da yayınlandı.
Uzay'a meraklı hemen hemen herkesin bildiği 3 isim vardır. Bunlar NASA, Apollo 11 ve Neil Armstrong. NASA tarafından yürütülen Apollo 11 insanlık tarihinin Ay'a ulaşmasını sağlayan projesi ve Armstrong ise Ay'a ilk ayak basan kişi olarak tarihe geçmişti.

20 Temmuz 1969 günü saat 20:18'de (EEZ) Ay yüzeyine iniş yapan Neil ve Buzz Aldrin bu inişten altı saat sonra 21 Temmuz günü 01:56'da (EEZ) Armstrong ay yüzeyine adım atarak bu konuda da bir ilki gerçekleştirmişlerdi.16 Temmuz günü Florida'nın Merritt Island kasabasında bulunan Kennedy Uzay Merkezi'nden Saturn V tarafından fırlatılan Apollo 11 için taa 1969 yılında hazır edilen kaynak kodları ise artık herkes tarafından erişilebiliyor.

Apollo Guidance Computer, yani Apollo Rehber Bilgisayarı'na ait olan bu kaynak kodları sayesinde meraklı herkes 1960'ların en büyük olayına imza atan bilgisayarın kodlarına erişebilecek. Fakat eğer ilginiz varsa elinizi çabuk tutmanız önemli. Bildiğiniz üzere GitHub'da kaynak kodları değiştirilebiliniyor. Yani troll ya da farklı sebeplerden dolayı bu kodlar değişmeden buradaki bağlantıdan kaynak kodlarına erişebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0