• Anasayfa
  • Uzay
  • NASA, Pluton'a Ait Görkemli Uçuş Videosunu Yayınladı!

NASA, Pluton'a Ait Görkemli Uçuş Videosunu Yayınladı!

0
0
0
0
0
NASA, Pluton'a Ait Görkemli Uçuş Videosunu Yayınladı!
Pluto Flyby görevinden sonra NASA; en yakın çekilmiş fotoğraf, en yüksek çözünürlüklü fotoğraf, en fotoğraf, en Pluton fotoğraf gibi bir sürü fotoğraf yayınlamıştı ki; sonunda sıra Pluton Flyby görevine ait videoya da geldi.
Bir süre daha Pluton’un zeminine iniş yapma gibi bir imkanımız olmayacak zira kendisi azıcık uzak (en yakın noktasında 4.28 milyar kilometre) bu nedenle şimdilik NASA’nın yayınladığı, aşağıda izleyebileceğiniz yörünge uçuşu sırasında çekilmiş olan video ile yetinmek ve izleyip izleyip iç geçirmek durumundayız.

New Horizons isimli çığır açan uzay modülümüzün gönderdiği bu video Pluton’un daha önce görülmemiş kadar detaya sahip yüksek çözünürlüklü görüntüsünü bizlere sunuyor ve piksel başına 402 metre mesafe sığdırarak cüce gezegeni en güzel haliyle gösteriyor.

Şimdiye kadar en yüksek çözünürlüklü fotoğrafı, en yakın fotoğrafı ve en bir sürü şey olan Pluton fotoğraflarını gördük ve şimdi de en detaylı videoyu görüyoruz; ancak elbette NASA’nın elindekiler bununla da bitmiyor.

Çok yakında şu an Güneş Sistemi’nin sınırlarında gezinen New Horizons modülü, şimdiye kadar gönderdiği en yüksek çözünürlüklü fotoğraftan 7 kat daha keskin görüntü sunan fotoğraflar da gönderecek ve çok daha net bir uçuş videosunu çok yakında izleyebileceğiz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0