• Anasayfa
  • Uzay
  • ​SpaceX'in Uzay Elbiseleri Efsane Kostüm Tasarımcısına Emanet!

​SpaceX'in Uzay Elbiseleri Hollywood'un Efsane Kostüm Tasarımcısına Emanet!

2
0
0
0
0
SpaceX astronotları bir süre sonra uzayın en karizmatik astronotları olabilir. SpaceX, astronot kıyafetlerini tasarlaması konusunda Hollywood'un en tecrübeli isimlerinden biriyle anlaştı.
Uzayın keşfine yönelik yaptığı çalışmalar ile özellikle son yıllarda ciddi bir sıçrama yapan SpaceX, son olarak hedefini Mars olarak göstermiş ve 2018 yılında Mars'a uzay aracı gönderceğini açıklamıştı.

Tabi SpaceX şu an için projelerinde insansız araçlar kullanmakta ancak hem Mars görevinde hem de sonrası için şirket artık yavaş yavaş astronotları da işin içine sokmaya başlayacak. İşte burada devreye astronotların ekipmanları giriyor.

Uzay temalı filmlerde genellikle astronotların giydikleri kıyafetler, gerçek hallerinden estetik ve tasarım bağlamında biraz daha güzel durmakta. Ancak SpaceX, bu durumu tersine döndürecek önemli bir adım attı.Batman v Superman, Oblivion, Tron: Legacy, The Avengers, Iron Man, Jupiter Ascending ve daha nice Hollywood filminin kostüm tasarımlarına imza atan efsane isim Jose Fernandez, artık SpaceX için çalışacak. Fernandez'in görevi ise astronotlar için uzay kıyafetleri tasarlamak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elon Musk, kıyafet tasarımının onlar için öncelikli konumda olduğunu ve yeni tasarımların önümüzdeki yıl görücüye çıkacağını söyledi. Musk, kıyafetlerin hem 21.yüzyıl tasarımını hem de 21. yüzyıl teknolojisini yansıtacağını da sözlerine ekledi. Bakalım Hollywood'un efsane ismi SpaceX astronotlarına nasıl bir uzay kıyafeti tasarlayacak. 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0