Stephen Hawking Uzaya Gidiyor!

0
0
0
0
0
Birçok sektörde söz sahibi olan firmalardan Virgin'in uzay araştırmaları ve uzay seyahati yapan Virgin Galactic isimli bölümü başlatacağı uzay turizm gezilerinde Prof. Stephen Hawking'in öncü olmasını ve onu uzayla buluşturmak istediklerini belirtti.
Bundan yıllar önce birkaç kişinin yukarı baktığında "Ne ki bunlar la" diyerek başlayan ve şimdi birçok gizemini bildiğimiz hatta astronotlarca yakın çevremizi gördüğümüz bir gelişme yaşandı. Uzay denildiğinde de akla gelen isimlerden olan Prof. Stephen Hawking, yakalndığı ALS hastalığına rağmen fizik, evrenbilim ve astronomi gibi birçok alanda ciddi katkılar verdi.

Bunu hep dünya üzerinde yaptığı testler ve çeşitli çalışmalar ile gerçekleştiren Hawking'in hayatının merkezinde olan bir diğer yandan da aşığı olduğu diyebileceğimiz uzaya çıkma şansı kazandı.Ünlü Amerikan ulaşım firması olan Virgin Atlantic'in dünya üzerinde değil dünya dışına seferler yapacak firması Virgin Galacitc, ilerleyen yıllarda başlayacağı uzay turizmi için Prof. Stephen Hawking'i ücretsiz olarak götürmek istediklerini dile getirdi. Normalde Türkiye'den ABD, Avustralya gibi uzak yerlere gitmek için ödenmesi gereken paraları biliyorsunuz. Bir de bunu Mars'a ya da Ay'a gidiş dönüş şeklinde olduğunu düşünürseniz ne kadar pahalı olduğunu tahmin edebileceğinizi düşünüyorum. Ancak Virgin için firmanın bu çalışmaları yapabilecek dereceye gelmesinde Hawking'in de çalışmalarının katkıları var ve teşekkür (hem de reklam) için böyle bir düşünceleri olduğu bildirildi.Bu açıklama sonrası birçok çevre tarafından profesörün vereceği cevap merakla bekleniyor. Bence gidip görsün, ama sağlam bir ekip olmalı yanında. Adamın durumdan dolayı uzayda olabilecek birçok değişiklik ciddi sıkıntı yaratabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0