• Anasayfa
  • Uzay
  • Uzayda 6 Ay Yaşayan Alman Astronot: Evrende Yalnız Olmayabiliriz

Uzayda 6 Ay Yaşayan Alman Astronot: Evrende Yalnız Olmayabiliriz

1
0
0
0
0
Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 6 ay görev yapan Alman astronot Alexander Gerst dünya dışı yaşam hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Dünya dışında bir yaşam olup olmadığı insanlık tarihi boyunca sorgulanmış bir konu. Eski mısırda piramitlere çizilen hiyerogliflerden tutun da günümüze dek hep gökte olup biteni merak etmişsiz. Yıllardır sorulan “gerçekten uzayda bir yaşam var mı?” sorusuna da bugüne kadar sayısız kişiden sayısız cevap geldi ancak biz hala merak etmeye devam ediyoruz.

 Evrende Yalnız Mıyız?

Merakımızı giderecek (belki de artıracak) bir iddia da Uluslararası Uzay İstasyonu’nda 6 ay görev yapan Alman astronot Alexander Gerst’ten geldi. Zeitung ve Stuttgarter Nachrichten gazetelerine yaptığı açıklamada dünya dışı yaşam olasılığına inandığını belirten astronot,  “Gökyüzünde yüz milyar çarpı yüz milyar tane yıldız görüyoruz. Başka yıldız sistemlerinde yaşam için koşulların bulunması şansı bana çok yüksek görünüyor." şeklinde konuştu. 

 Soruların Cevabı Mars'ta Olabilir!

Alman astronot yaklaşık 2 yıl sonra tekrar uzaya yolculuk yapacak. Uluslararası Uzay İstasyonu’na komutan rütbesi ile gidecek olan Alexander Gerst,  dünya dışı yaşam hakkında Mars gezegeninin insanlığa ışık olabileceğini düşünüyor. Mars bize kendimiz hakkında ve yaşamın kökeni ve evrende yalnız olup olmadığımız konularında bilgiler sunabilir şeklinde görüşlerini özetleyen Gerst, Mars’a insanın ulaşmasının çok önemli olduğu vurguluyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0