• Anasayfa
  • Uzay
  • Uzaylılar Hakkında İlginç Bir İddia Daha: Kendilerini Yok Etmiş Olabilirler!

Uzaylılar Hakkında İlginç Bir İddia Daha: Kendilerini Yok Etmiş Olabilirler!

1
0
0
0
0
Brian Cox, ünlü İtalyan Fizikçi Fermi’nin ortaya attığı soruları cevapladı ve söyledikleri tüyler ürpertici.

1950’de İtalyan Fizikçi Enrico Fermi “100 milyar gezegen arasında neden yaşam olan 1 tane bile gezegene denk gelmedik?” sorusunu sormuştu. Bizimki gibi ilkel bir roket teknolojisi ile bile 10 milyon yılda ancak Samanyolu’nu kolonize edebileceğimiz teorisini ortaya atmıştı.

Galaksinin 13.21 milyar yaşında olduğunu düşünürsek şimdiye dek uzaylılarla karşılaşmış olamamız gerek. Peki neden karşılaşmadık?  Brian Cox, Fermi’nin attığı soruları cevapladı ve söyledikleri tüyler ürpertici.

Stargazing Live’in sunucusu Cox, uzaylılarla karşılaşmamamızın nedeninin soylarının tükenmiş olduğu veya yakında tükeneceği olduğunu ileri sürdü. Bilim ve teknolojideki hızlı ve aşırı gelişmenin sonucu olarak evrendeki herşeyi yokedebilme noktasına gelmiş olabilecek uzaylıların, tüm canlılığı yok etmemek için kendi kendilerini yoketmiş olabileceği büyük bir ihtimal. 

Cox, “Belki de bilim ve mühendislikteki gelişmeler siyasetin önemini azaltır ve yıkımdan biz de kurtuluruz”. Yine de kanımca umutlu olmalıyız, Cox’un söyledikleri sadece tahmin. Hatta ona göre bile bir gün uzaylılarla karşılaşmamız için küçük bir şansımız var.

Ancak işin garip tarafı hiç karşılaşmamış olmak bir gariplik olsa da soylarının tükenmemesinden çok hiç olmama ihtimallerini de göz ardı etmemek gerekli. Fakat galaksinin büyüklüğünü düşündüğümüzde hala bir yerlerde yaşayan ve bizler gibi "Acaba başkaları da bu galakside var mıdır?" şeklinde sorular soran koloniler de olabilir. Peki, sizce hangi durum doğru olabilir? Uzaylılar var mı, yok mu?

Kaynak : http://www.unilad.co.uk/science/brian-cox-has-terrifying-reason-for-why-humans-wont-make-contact-with-aliens/
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0