• Anasayfa
  • Sinema
  • Vampir Dizisi Yaşayamayanlar’dan İlk Uzun Fragman Geldi

Vampir Dizisi Yaşayamayanlar’dan İlk Uzun Fragman Geldi

44
18
5
5
1
Vampir Dizisi Yaşayamayanlar’dan İlk Uzun Fragman Geldi
Türkiye’nin en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Blu Tv, ülkemizde çok denenmeyen bir hikayeyi popüler sinema ve televizyon oyuncularıyla proje haline getirdi. Yaşayamayanlar isimli vampir dizisi, uzun süren bekleyişin ardından ilk uzun fragmanıyla karşımızda.

Türk televizyonlarında ya da henüz yeni yeni yükselişe başlayan dijital içerik platformlarında fantastik yapımlar görmeye pek alışkın değiliz. 21. yüzyılın popüler edebiyat ve sinema malzemelerinden birisi olan vampir hikayeleri ise bu fantastik konuların başında geliyor. Blu Tv, izleyici riskini de göze alarak, Kerem Bursin ve Elçin Sangu gib son dönem popüler isimlerini bir projede topladı. Yaşayamayanlar adı verilen yerli vampir dizisinin ilk sezon çekimleri tamamlandı. 

Daha önce Masum, 7 Yüz ve Sıfır Bir gibi dramalarla rüştünü kanıtlayan Blu Tv, farklı bir proje için harekete geçtiğinden beri sonuç merakla bekleniyordu. Elçin Sangu ve Kerem Bürsin haricinde Birkan Sokullu, Selma Ergeç gibi isimlerinde yer aldığı proje Alphan Eşeli tarafından yönetiliyor. 

Yaşayamayanlar’ın ilk uzun fragmanı şöyle:

Senaristliğini Şamil Yılmaz’ın yaptığı dizi, İstanbul’da geçen bir vampir öyküsünü konu alacak. Dizinin hikayesi ise şöyle olacak: 

164 yaşında genç bir vampir olan Mia (Elçin Sangu), akıl hocası Karmen'in (Selma Ergeç) önderliğinde, aklındaki planı gerçekleştirmek için İstanbul'a gelir. Amacı kendisini vampire dönüştüren Dmitry'yi (Kerem Bürsin) öldürüp yeniden insan olmaktır, fakat tarihin en güçlü vampirlerinden biri olan Dmitry'yi öldürmek sandığı kadar kolay olmayacaktır. Karanlık geçmişine sırtını dönmüş olan kadim vampir Numel (Birkan Sokullu) de, bu amaç uğruna Mia ve Karmen'le ittifak kurar. Tutku ve nefreti, yaşam ve ölümsüzlüğü, iyilik ve kötülüğü birbirinden ayıran sınırların belirsizleştiği bu evrende, işler gittikçe içinden çıkılmaz bir hal alır. Hepsinden de önemlisi, insanlar ve vampirler arasında büyük bir savaş başlamak üzeredir. Mia'nın en büyük sınavı ise büyük savaş başladığında kimin tarafında savaşacağı sorusudur.

Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=5TGUIQcl9aI
44
18
5
5
1
Emoji İle Tepki Ver
44
18
5
5
1