0
0
0
0
0
Atatürk Havalimanı Üzerinde Drone Uçurdular
​Drone’lar yavaş yavaş gündelik hayatımıza dahil olmaya başladılar. Büyük şirketlerin drone’lar üzerinde nasıl çalıştığını paylaştığımız haberlerle sizlere aktarmıştık. Fakat bu cihazın yanlış kullanım sonucunda bir felakete sebep olabileceği de aşikar. Bunun en büyük örneğini Atatürk Havalimanı üzerinde gerçekleştirilen drone uçuşuyla yaşadık.
Drone’lar yavaş yavaş gündelik hayatımıza dahil olmaya başladılar. Büyük şirketlerin drone’lar üzerinde nasıl çalıştığını paylaştığımız haberlerle sizlere aktarmıştık. Fakat bu cihazın yanlış kullanım sonucunda bir felakete sebep olabileceği de aşikar. Bunun en büyük örneğini Atatürk Havalimanı üzerinde gerçekleştirilen drone uçuşuyla yaşadık.

Bir drone sahibi, Atatürk Havalimanı üzerinde 12 dakikalık uçuş gerçekleştirdi. Bu videoyu bir de internette paylaşıma sunan kullanıcı, gelen yoğun eleştirilerin ardından videoyu kaldırdı. (uçuşu yasaklı bölgede yaptığının farkına varması için gözaltına alınmayı bekliyormuş sanırım)

İnsan hayatına kastedecek uçuşun GPS modunda yapıldığı söyleniyor. Bize kalırsa bu olayın derinlemesine incelenmesi gerekiyor. Bir uçağın elektronik aksamı bozulsa neler yaşanabileceğini düşünmek bile istemiyoruz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0