Tüm Zamanların En İyi 4 Viral Videosu Seçiliyor

0
0
0
0
0
Tüm Zamanların En İyi 4 Viral Videosu Seçiliyor
Mashable, internette kısa sürede virüs gibi yayılan ve adını buradan alan viral videolardan en iyi dört tanesini seçiyor.
Dijital pazarlamanın en önemli unsurlarından biri de artık viral videolar. Kısa süre içerisinde paylaşılıp milyonlarca kişiye ulaşması, bu videoların çok daha efektif kullanılabilirliğini doğuruyor. Mashable da internet kullanıcıları arasında hızla yayılan videolardan en iyi dört tanesini seçiyor. 

Biraz da kendi video programının virale dönüşmesini sağlamak isteyen Mashable, popüler kültürün trendlerini belirleyen bu videolardan gelmiş geçmiş en iyi dört tanesini seçiyor. İşte adaylar:

1- Gangnam Style

2012 yazına kelimenin tam anlamıyla damgasını vuran PSY'nin şarkısı Gangnam Style, listenin en favori videosu olarak görülüyor.
 


2- Chocolate Rain

Tay Zonday'in fenomen olmasını sağlayan ve Youtube'dan 2007 yılının en iyi müzik video ödülü kazanan şarkı, sözlerinde "chocolate rain" yerine "racism" getirildiğinde şarkı asıl anlamına kavuşuyor.
 


3- Rick Astley: "Never Gonna Give Up You"

1987 yılında popüler olan bu şarkı, 2000li yıllarda internet şakası olarak inanılmaz bir şekilde yayıldı. İzlediğiniz bir videonun ilk saniyelerinden sonra bu klip karşınıza çıkıyor ve sizde bu şakanın kurbanı oluyorsunuz.
 

4- Hapşıran panda

Youtube'da 206 milyon kez izlenen videoda hapşıran yavrusuna tepki gösteren anne pandanın görüntüleri bulunuyor.
 

5- Evolution of Dance

Juddson Laiply isimli komedyenin, 12 farklı tarzda gösterdiği dans performansı da listede yer alıyor
 

6- Üzümlere basan kadının hazin sonu

Ayaklarıyla üzüm ezmek isterken yere kapaklanan kadının hazin sonu...
 

7- Charlie Bit My Finger

Tam bir internet fenomeni olan bu iki bebek, viral video olma yolundaki en güçlü adaylardan.
 

8- Leeroy Jenkins

Tüm dünyada bağımlılık haline gelmiş olan World of Craft oyununu karakterlerinden Leeroy Jenkins ile yapılan oyun tanıtım videosu Youtube'da 40 milyon kez izlendi.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0