• Anasayfa
  • Video
  • Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 Drop Testinden Kim Galip Çıktı?

Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 Drop Testinden Kim Galip Çıktı?

0
0
0
0
0
Galaxy S6 Edge ve iPhone 6 Drop Testinden Kim Galip Çıktı?
​Drop testler, amacına uygun bir şekilde gerçekleştirildiğinde kullanıcı için yararlı birer kaynak haline dönüşebiliyorlar. Bundan kastım şu; telefonu makineli tüfekle vurup sağlamlık testi uygulamanın kullanıcı için bir yararı yok, bu tamamen şova dayalı bir iş. 
Drop testler, amacına uygun bir şekilde gerçekleştirildiğinde kullanıcı için yararlı birer kaynak haline dönüşebiliyorlar. Bundan kastım şu; telefonu makineli tüfekle vurup sağlamlık testi uygulamanın kullanıcı için bir yararı yok, bu tamamen şova dayalı bir iş. Ya da telefonu hunharca yere fırlatıp kırmaya çalışarak sağlam olup olmadığını anlayamayız. Aşağıda izleyeceğiniz videoda, son zamanların en iyisi olarak söyleyebileceğimiz iki telefonun ‘daha insancıl’ sağlamlık testini göreceksiniz.

Testin ilk aşamasında telefonlar, çerçeveleri yere denk gelecek şekilde pantolonun cebinin bulunduğu yükseklikten aşağı bırakılıyor. Çok minik çizikler olsa da cihazlar sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Sonraki testte ise kafa yüksekliğinden aşağı bırakılıyor. iPhone 6 bu testte Galaxy S6 Edge’e göre biraz daha başarılı bir sonuç elde ediyor.

Fakat ekranların test edildiği zamana gelince işler değişiyor. Belirli bir yükseklikten ekranları aşağı bakacak şekilde düşürülen iPhone 6’nın ekranı adeta paramparça oluyor. Galaxy S6 Edge’in ekranı ise nispeten biraz daha kullanışlı görünüyor. 

Her iki cihaza eşit şartlarda yapılan drop testin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.
 

Kaynak: PhoneAndroid
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0