Premier Lig'de Vine Yasağı

1
0
0
0
0
Premier Lig'de Vine Yasağı
Vine sayesinde, maçlarda yaşanan önemli pozisyonları ve golleri anlık olarak izleyebiliyorduk. Ancak bu paylaşımlar, artık telif hakkına girebilir. Bundan en fazla zarar görecek olan site ise kuşkusuz Vine olacak.
Vine sayesinde, maçlarda yaşanan önemli pozisyonları ve golleri anlık olarak izleyebiliyorduk. Ancak bu paylaşımlar, artık telif hakkına girebilir. Bundan en fazla zarar görecek olan site ise kuşkusuz Vine olur.

Özellikle geçtiğimiz Dünya Kupası'nda maç içerisinde çekilen görüntülerin anlık olarak Vine sayesinde izlenebilirliği had safhaya ulaşmıştı. İngilitere Premier Ligi yetkilileri, bu konu hakkında önlemini almaya hazırlanıyor. Newsbeat'e konuşan Premier Lig iletişim direktörü Dan Johnson, taraftarların maç içerisinde yaptıkları çekimler için her ne kadar yumuşak davranmaya çalıştıklarını söyleseler de, bunun sonuç olarak yasalara aykırı olduğunu belirtti.

Her yıl telif hakkı için milyonlarca sterling ödeme yaptıklarını düşünecek olursak, Johnson'un bu konuda pek haksız olduğunu söyleyemeyiz. 7'şer saniyelik videolar için Vine telif hakkına takılır mı orasını kestirmek şimdilik biraz zor. (Bu telif hakkı sadece Premier Lig'le sınırlı kalmayacak gibi. Yakın zamanda tüm dünyada uygulamaya konulursa şaşırmam)
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0